şükela:  tümü | bugün
 • eskiden tüm ülke merakla beklerken, artık haber aralarında kısa kısa görünen olay.
 • eskiden olduğu gibi şimdi de tüm ulusal kanalları meşgul edebilen hadisedir. ne var ki eskiden ulusal kanal bir tane olduğu için hayatı felç ederken şimdilerde nöbet sistemi ile ulusal kanalları grup grup işgal etmekte hayatımıza ancak renk katabilmektedir. arka planda türk bayrağı veyahut atatürkün bir portresi vazgeçilmez unsurdur. ekranda görülebilen iki öğeden bir tanesi sadece ağzı oynayan bir devletlu ise bir diğeri de bu çerçeve muhteviyatıdır.
 • hükümetin icraatlarını en yetkili ağızdan halka duyurması...
 • an itibariyle (gecenin bi yarısı) başbakanla baş başa sohbet ediyormuş tadı veren monolog.
 • su anki hükümet tarafından sıklıkla kullanılan televizyon ve radyo aracılığıyla sesleniş haykırış biçemi.konuyla ilgili kanuna bakıldığında tüm ulusal televizyonların naklen yayınlaması zorunlu iken genellikle ve sadece trt1 ve cnntürk de karsımıza cıkan hededir aynı zamanda.
 • an itibariyle ekranlari kitleyen rtenin yaptigi ve sıkça yapmaktan büyük haz duyduğu eylem.
  bence rte'den cok tvler asıl olay:
  yurdumun sivri zekalı tv yöneticileri, neden topluca ziplayip bütün yayın akışınızı kesip hepiniz aynı şeyi yayınlarsınız? sizin kanalda olunca daha fazla mı rating alıyor bu meret? ya da daha fazla ekranda verilince daha mı doğru oluyo şişirilmiş rakkamlar, uydurulmuş süper gelişmeler??
  her ulusa sesleniş, icraatın içindende dünyalarca şey yapıldığı söylenir de neden yıllardır bir arpa boyu yol alamayız? olsun siz yayınlamaya devam edin aralara da vazelin reklamı alın, başka türlü çekilmez çünkü!

  (süt sığırından bahsediyor şimdi sayın başbakan-sanırım esas süt sığırı burda biz oluyoruz)
 • artık green box önünde yapılmaktadır. fonda istanbul, kız kulesi ve sultanahmet görüntüsü vardır hatta. komik söylemlere sahne olur. mesela az önce erdoğan "2004 yılında yaşadığımız onca afete rağmen tarımda.." gibi bir cümle sarfetmiştir. ya afetten haberi yok, ya da iyi ki 99 yılında başımızda değildi.
 • yayınlanması zorunlu diye bildiğim bir fenomen, yanılıyor olabilirim. ayrıca çok önemli konularda yapılması makbuldür zira yayın akışının o derece kesilmesi sık yapılabilen bir şey olmamalıdır, ama recep tayyip erdoğan her olayda çıkıp bunlardan bir tane yapmasıyla ünlüdür.

hesabın var mı? giriş yap