şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı avrupa birliği eğitim ve gençlik programları dairesi başkanlığıdır. avrupa birliği eğitim programları olan socrates, erasmus, leonardo da vinci gibi programların türkiye ayağını üstlenir...

  http://www.dpt.gov.tr/abegp/
 • avrupa birligi genclik programlarini (eylem1-2-3-4-5) da ulusal bazda organize eden kurum.
  http://www.youth.gov.tr/
 • ülkemizde socrates/erasmus bursları haricinde adam gibi kullanılamayan kurum. bir kullanılsa, of neler yapılır neler.
 • odemeleri her zaman gec yapan kurum.
 • bu gün cnn türk'de abbas güçlü biraz da olsa tanıtmaya çalıştıbu projeleri biraz.
 • liselilere yönelik uygulamaları da vardır socrates programının.
  bu program kapsamında yabancı liseli öğrenciler eskişehir'de lise ziyaretlerinde de bulunmuşlardır.

  http://www.ikieylul.com/…aber_id=5109&kategori_id=1
 • avrupada bazı ülkelerde daha iyi çalıştığı aşikar bir kurum. proje desteklerken son ana kadar parayı yatırmıyor ve insanları güç durumda bırakıyor. bir sorun için görüşmeye gittiğinizde önce binanın aşağısından telefon ediliyor, muhattabınız olan kişi sizi telefona istyor, ne için geldiğinizi soruyor, eğer telefonda anlatamayacaksa yukarı çağırıyor. son derece suratsız ve bezgin tipler bu kurumda çalışıyor. avrupada bu ajans türlü faaliyetlerle üyelerini desteklerken bizimkinin hala bir halkla ilişkiler bölümü olmayışı ve promıosyon, tanıtım gibi malzemeleri bulundurmayışı bence çok büyük bir soru işareti.
 • erasmus öğrencileri için baya yüklü bir miktar bütçe ayıran, daha sonra bu bütçeden para arttığını farkedince daha fazla insanın erasmustan faydalanmasını, ya da mevcut öğrencilerinin (isteğe bağlı olarak) ikinci dönem de kalmalarını sağlayan kuruluştur.

  önceleri böylesine bi yardım neden yapılıyor ki diye düşünürken erasmus döneminin son zamanlarına geldiğim şu günlerde anlıyorum ki amaç avrupa'ya mesaj vermektir. her okuldan belirli bir bilgi birikiminde, yabancı dil düzeyinde, eli yüzü düzgün, temiz yüzlü, seçilmiş bir çok öğrenciyi avrupa'ya gönderip, insanlarını şaşırtmak, bakın türkler de sizin gibi çağdaş, giyimi kuşamı modern, güzel ingilizce konuşan, sosyal yönü kuvvetli çok güzide insanlar demek istiyorlar. bi taraftan tanıtım ve reklam açısından gerçekten de faydalı oluyor, türk olduğunuza inanmayan, bunu öğrenince şaşıran bir çok insanla karşılaşıyorsunuz. bi anda insanların kafasındaki türk profili değişiyor. evet gerçekten de türkiye'de yaşayıp inanılması güç insanlarız. ama gel gelelim sizin böyle modern olduğunuzu gören insanlar türkiye'de bu neden böyle, şu neden şöyle diye sorular sormaya başladığı zaman türkiye'nin eğitim ve ekonomisindeki dengesizliği, her bölgede yaşayan insanların farklılığını, mevcut olan bir çok sorunu bu modern görüntünüzle anlatın anlatabilirseniz.

  böyle bi durumla karşılaşınca keşke körü körüne avrupalı olmaya çalışmak yerine, biraz olsun kendi kültürümüz etrafında gelişmeye, biraz olsun birbirine benzer insanlar olmaya çalışsaydık diyor insan.
 • kuzey avrupaya gideceklere verecegi hibeyi ayda 100 avro artirarak 500 avro yapmi$ kurum. (bkz: oley)