şükela:  tümü | bugün
  • başkaları yapıyor diye değil bireyin içinden gelerek tutuluyorsa anlamı vardır...
  • balkonlarımıza bayrak asmaktan öte sesimizi de çıkarabilirsek, gözyaşlarımızın yerine çığlıklarımızı da eklersek daha iyi olacak yas şekli.

geçen sene bu dönemlerde askerdim. hain bir pkk saldırısında ölmemek için ne güvencem vardı ki? batıda olma şansım mı?
  • mart ayındaki japonya depremi için ilan ettiğimiz yastı.
    bekledim, ilan edilir diye ama, duymadım bugüne kadar.
    askerler ölüyor, van'daki depremde altı yüze yakın kayıp var şimdilik, daha ne bekleniyor, bilmem.
    her gün yeni yeni şehit haberleri geliyor, sanırım "ulusal yas ilanı" her gün her gün yeniden güncellenmesin diye ilan edilmiyor!..
  • akp hükümetine göre olmaması gerekenlerin başındadır. şehit haberi yapmak halkı telaşlandırır ayrıca birkaç mehmet öldü diye yas mas olamaz. reyhanlı'da 46 insanımız patlamada öldü ama bunlar barış sürecini baltalamaya çalışan mihrakların eylemleridir ulusal yas ilan edilirse ekmeklerine yağ sürülür.

ama elin arabı öldüğünde salya sümük ağlamak akp teamülü gereğidir.
  • hatay reyhanlı'daki katliama rağmen ilan edilmemiştir. bizi sömürenler, öldürenler, uyuttuğunu sananlar unutmasın; akp savaş halk inadına barış istiyor. akp'yi savaşı biz durduracağız
  • ulusallık bilincinin iyice köreldiği, köreltildiği ülkemizde, yapılmaması gayet normal olan bir durumdur.
  • hükümetçe ilan edilmediği için dün bir süreliğine redhack tarafından hatay valiliğinin sitesinde ilan edilmiştir.
  • türkiye'de ancak başbakan'ın anası ölünce yapılan eylem..
  • olağanüstü hal gibi bişiydir bu da. ya da afet masası gibi. hani kurulunca, ilan edilince rahatlarmışız gibi. acılar dinermiş, failler bulunurmuş gibi. hiçbir işe yaramayan göstermelik tavrın resmi olanının adıdır bu.

ilan edilse nolur edilmese nolur. ama bizim millet toplu halde ruh görmek ister. devletten çok devletçiyizdir aslında.

norveçte 3 çocuk öldürülür ulusal yas ilan edilir. başka bir ülkede 500 bin kişi ölür yas ilan edilmez.
    bu yasa, ölü sayısı, ırkı, kimliği karar vermez.

ortadoğunun dibinde, 30 yıldır süren 30 bin insanın öldüğü bir iç savaşın ortasında ulusal yastan bahsederseniz komik olursunuz.

ayrıca ilan edilmesi için bu kadar kıç yırtmak niye? oturduğun yerden gönlünü böyle mi ferahlatıcan?