şükela:  tümü | bugün
  • genellikle dallama olur. hatta hep dallama olur. daha doğrusu dallama olmayanına rastlamadım şimdiye kadar.
  • anti emperyalist ya da anti amerikancı olmalarına rağmen anti amerikancılığın hasını yapan iran'ı sevmezler. küba denince akan sular durur fakat.
  • kafa kesmez, racon keser. kezzapi cilt bakiminda degil, sanayide kullanir. gotu sikisinca abd'ye degil, silivri cezaevine gider.
  • memleket sathında çöreklenmiş ab ve abd yalakası işbirlikçi liboşların, türkiye cumhuriyeti'nin altını oyan ikinci cumhuriyetçi götoşların, f tipi cemaat evlerinde o pis kokan ağızlarını makbuleye; kirli zihinlerini de pensilvanya'ya açmış bekleyen fethullahçı küçükbaşların, nihayetinde cümleten haysiyetsiz; kimliksiz ve omurgasız memleket zararlılarının, satılmış yobaz kini ile sırtlanlar gibi topyekün saldırdığı bir sözlük yazarı olması sebebiyle fikren; zihnen ve ruhen sağlıklı biri olduğunu düşündüren kişidir. kula kulluk etmeyen, tam bağımsızlık onurunu gönlünde muhafaza eden, erdem içinden bize seslenendir. ve muhakkak ki kökleri de bu topraklar üzerindedir, meyvelerini de elbet bu coğrafyaya dökmektedir.

asya'dan avrupa'ya atbaşı gibi uzanan bu ülkede, "atatürk'ün adını zihnimizden; adamlığını da gönlümüzden silemezler" ki evangelist redneck dümbüklerin ve onların ılımlı karaktere sahip yalakalarının bunca uğraşı elbet sonuçsuz kalacaktır. ulus devletine sahip çıkan, bu yolda türküler tutturan, "karşısında yazılmamış bir destan gibi anadolu'muz dururken başka sanat bilmeyen" erdemli gönüller ile yabancı yalakalarının yolu elbet adamlık kavşağında ayrılacaktır.

nihayetinde birgün seçim yapmak gerektiğinde içinde yetiştiği kültürün tarafında duranlar, erdemin, faziletin, insanlığın, onurun, haysiyetin, adamlığın ve iyiliğin sesi olacak, ruhen elbet şifa bulacaktır. sabah ola hayrola.
  • 1920 lerden çıkıp ta 2000 li yıllara gelemezler. iran'a abd'ye israil'e avrupa'ya düşmandırlar. bunların gözünde kürtler ermeniler rumlar azılı türk düşmanlarıdır. kelime i şehadetleri "vatanın selameti, milletin bekasıdır." paranoyaktırlar. varoluş gayelerinin kendilerinden başka herkesin içinde olduğu iç ve dış mihraklara karşı mücadele olduğunu sanırlar. "bu vatan toprağının her zerresi kanla sulanmıştır." favori cümleleridir. cümlenin kanlı kısmında gözleri açılır gözbebekleri pörtler. sürekli çelişki halindedirler. belki de hedefe giden her yolu mübah görmelerindendir. demokrasiye karşıdırlar. ırkçılıklarını gizlemeye çalışırlar. daha fazlası için

(bkz: #13878527)
  • 600 yılındaki çöl karanlığından; bedevi gelenek ve görenekleri ile harmanlanmış musevi efsanelerinden günümüze doğru bir adım bile atamayan cehl-i mükapların gerici diye eleştirdiği sözlük yazarı.

dört karı almaya bayılan abazanların, pedofili hastalarının, ecnebi götü yalayıcılarının tukaka ilan etmeye çalıştığı yazardır, ki allahım kör et beni diyor, yüksek yaylalara kırçiçekleri toplamaya gidiyorum.