şükela:  tümü | bugün
 • altınkoza film festivalinin yeni ismidir.
 • bugün başlayan sinema festivalidir. festival filmleri ve dünya sinemasından seçkiler ücretsiz olarak arıplex, cinemaximum ve avşar sinemalarında izlenebilir. ayrıca akdeniz ülkeleri kısa film yarışması ve öğrenci filmleri kısa film yarışması filmleri de yarından itibaren arıplex salon 3 te ücretsiz olarak izlenebilir.
  bir de yaşar kemal' le ilgili söyleşi düzenlenecektir. yekta kopan' ın yöneteceği söyleşide, menderes samancılar, arif keskinler, nebil özgentürk ve osman şahin konuşmacı olarak bulunacaklardır. bir de yaşar kemal' le ilgili 16 dakikalık bir belgesel gösterimi yapılacaktır. tarih: 21 eylül 2016, saat: 16:00.
  festival programına ve detaylarına ulaşmak için tıklayınız.
 • ismi altın koza film festivali iken adana film festivaline evrilen ve bu akşam gerçekleştirilen ödül töreniyle kazananların açıklandığı festival. ismini hangi kafayla değiştirdiler anlamıyorum o kadar ki bu yıl gerçekleşecek olanın sözlükte başlığı dahi açılmamış. bir festival ancak bu şekilde bok edilebilirdi organize edenleri tebrik etmek gerekiyor. ayrıca bu yılın kazananları yine özenle seçilmiş, yersen tabi.
 • bu yıl 23. düzenlenen film festivalinin ödül törenini popüler kanallarda göremeyip bengütürk kanalında izlemek çok garipti gerçekten. cem davran ve bennu yıldırımlar'ın sunuculuğunda en iyi erkek oyuncu dalında ödülü tarık akan en iyi erkek oyuncu ödülü olarak, festivalde toplam yedi ödül alan babamın kanatları filmindeki performansıyla, menderes samancılar'a verildi. en iyi film ise reha erdem'in koca dünya filmi aldı. (bkz: 23. uluslararası adana film festivali)
 • 25 eylül-1 ekim 2017 tarihlerinde 24.'sü düzenlenecek.
  festivalde yarışacak filmler belli oldu.

  -ulusal uzun metraj yarışması filmleri:

  aşkın gören gözlere ihtiyacı yok
  yönetmen: onur ünlü

  buğday
  yönetmen: semih kaplanoğlu

  daha
  yönetmen: onur saylak

  eksi bir
  yönetmen: orhan oğuz

  işe yarar bir şey
  yönetmen: pelin esmer

  kar
  yönetmen: emre erdoğdu

  körfez
  yönetmen: emre yeksan

  murtaza
  yönetmen: özgür sevimli

  sofra sırları
  yönetmen: ümit ünal

  taş
  yönetmen: orhan eskiköy

  afiş

  -uluslararası uzun metraj yarışması filmleri:

  a gentle creature/krotkaya/uysal bir ruh (fransa)
  yönetmen: sergei loznitsa

  aşkın gören gözlere ihtiyacı yok (türkiye)
  yönetmen: onur ünlü

  daha (türkiye)
  yönetmen: onur saylak

  fantastic woman/una mujer fantastica/muhteşem kadın (şili)
  yönetmen: sebastian lelio

  little crusader/krizacek/küçük hacı (çek cumhuriyeti)
  yönetmen: vaclav kadrnka

  loveless/nelyubov/sevgisiz (rusya)
  yönetmen: andrey zvyagintsev

  patti cakes (abd)
  yönetmen: geremy jasper

  rey (şili)
  yönetmen: niles atallah

  the killing of a sacred deer/kutsal geyiğin ölümü (ingiltere)
  yönetmen: yorgos lanthimos

  the square/a negyzet/kare (isveç)
  yönetmen: ruben östlund

  three bilboards outside ebbing misouri/üç bilboard ebbing çıkışı (abd-ingiltere)
  yönetmen: martin mcdonagh
 • (bkz: 24. uluslararası adana film festivali)

  başlamasına 5 gün 9 saat kala (web sitesinin yalancısıyım) hala film programları açıklanmamış olan festivaldir. ne web sitesinde ne de basılı olarak bilgi edinebilmek mümkün. sakın ola ki web sitesinde yer alan festival ofisi telefon numarasını arayıp programın neden hala yayınlanmadığını sormayın. ali bey diye biri telefonu alıp önce vatandaş mı yoksa basın mı olduğunuzu sorup eğer vatandaş iseniz "hanmefendi hesap mı soruyosunuz!?" diye pata küte giriyor lafa.

  değil mi ama, sen kim vatandaşsın?

  organizasyonu sanırım pink organizasyon yapıyor. telefon numarasını google'ladığım zaman çıkan sonuç bu. sanırım adana'da başka organizasyon şirketi yok. koskoca festival kimlerin eline kalmış. isteseydiniz ben bir ekip kurup yapardım yaa, yeter ki işimiz görülsün.
  neyse ki mis gibi filmekimi var. uluslararası adana'ya, ali bey'e ve pink organizasyona hayatlarında başarılar...
 • film gösterim programı..
 • meltem cumbul, yaptığı terbiyesizlikle geceye damga vurmuştur. koskoca organizasyonda konuşmamız gereken bir sürü güzel film varken maalesef meltem cumbul'un semih kaplanoğlu'na yaptığı sayısızlığı konuşuyoruz.

  sevmeyebilirsin, tavır koyabilirsin. ama bunu sanatçı kimliğinle bağdaştırarak yapmalısın. evet kaplanoğlu'nun grain filmi gerçekten hayal kırıklığıydı. almış olduğu ödül de zaten sırf eski filmlerinin ve namının hatırına verilmiş belli ki. ama senin orada o hareketi yapman en küçük tabirle saygısızlıktır.
 • (bkz: #71112683)
 • 24.sünün bütün seslendirmelerini (açılış, vtrler) ben yaptım. dün 400 tl verdi organizasyonu üstlenen adam.
  en az 4 bin lira kazandı benim üzerimden. adana büyükşehir belediyesi'nin himayesindeki böylesine büyük bir organizasyondan kazık yemenin lezzeti tarifsizdi.
  böyle de kurumsal bir festival.