şükela:  tümü | bugün soru sor
 • amerika birleşik devletleri'nin kuzey karolina eyaletinde yapılan konferans.

  dünyanın düz olduğuna inanan insanlar ilk defa bir araya gelmiş.

  --- spoiler ---

  youtube'da 'düz dünya' adlı kanalıyla 43 bin takipçi kazanan ve yayınladığı videolarla dünyanın düz olduğuna dair kanıtlar sunduğu iddia eden mark sargent konuşmasında, "'düz dünya' teorisinin bilim adamları tarafından ele alınması gereken bir teori" olduğunun altını çizdi.

  "gezegenin bir buz duvarı ile çevrili bir disk olduğunu" söyleyen katılımcılar, "nasa'nın ve diğer bilimsel kurumların, dünyanın sahte resimlerini yayımladığını, dünyanın düz olduğu gerçeğinin halktan saklandığını" iddia ettiler.

  bir sonraki "uluslararası düz dünya konferansı", 15-16 kasım 2018'de denver'da yapılacağı açıklanırken, konferansa 1.500 katılımcının gelmesinin beklediği açıklandı.
  ...
  --- spoiler ---

  link

  demek bunlardan yalnızca suudi arabistan'da yokmuş.
 • siktiri basmadığım nadir konulardan biridir. açıkçası sözlükte vs. yerlerde dalgaya almadığım sayılı konulardan birisi budur. savunmasını bilime göre yapana laf etmek tabi ki doğru olmaz. ama ayet, hadis gösterip de "dünya düzdür" diyen tabi ki lafı yer oturur aşağıya. mesela aynı toleransı "türkiye'de bor var ama çıkaramıyor", "deep web", "nikola tesla", "2023'te süper güç olucaz", "avrupa türkiyeyi kıskanıyor", "dünya türklerden korkuyor", "korkma titre" gibi ampır ampır şeyler için göstermiyorum anında siktiri basıyorum. ama bu daha detaylı ele alınması gereken konulardan birisidir.