şükela:  tümü | bugün
 • ssci dergidir kendileri, bu yönüyle türkiye'de önemli bir boşluğu doldurmaktadır, amma ve lakin, son sayısı (26. sayı) bize göstermiştir ki, artık kendisinde ingilizce yazılar ağırlıklı hale gelmeye başlamış, peki öyle olsun ama şu "yanlız ama güzel" dilimizde uluslararası ilişkiler teorileri üzerine bir birikim olmayacak mı a be kardeşim.
 • türkçe yayınla bir yere kadar gidebilirsiniz dedigim dergidir. zaten surekli belli isimlerin yayin yaptigi bir kurum simdilik. impact factor orani da cok yuksek degil. new perspectives on turkey ve turkish studies sanırım turkiye uzerine daha prestijli uluslararası akademik tartışmaların yaşandığı iki dergi olmaya devam edecek.
 • "paris iklim anlaşması: düşük karbonlu ve iklime dirençli bir topluma geçiş" konusu hakkında makale çağrısı yapmış olan dergidir. son teslim tarihi ise 30 nisan'dır. zaman bulabilirsem katılmayı düşünüyorum.

  kaynak
 • uluslararası ilişkiler dergisi, uluslararası ilişkiler konseyi (uik) derneği’nin uluslararası ilişkiler, siyasi tarih, devletler hukuku, strateji ve diplomasi alanlarında hazırlayıp yayınladığı basılı bir akademik çalışmadır. uluslararası ilişkilerin her boyutuyla ilgili çalışmalara yer verilen dergi hakemli yapıda oluşturularak kalite ve etkinlik alanında yetkinliğe ulaşmayı hedeflemektedir. dergide kuramsal ve analitik özgün çalışmaların yanı sıra kitap incelemelerine de yer verilmektedir.

  uluslararası ilişkiler dergisi, türk dış politikasının ve uluslararası alanlardaki gelişmelerin değerlendirilmesinde akademik bakış açısının geliştirilmesini amaçlamaktadır. ayrıca türkiye’deki uluslararası ilişkiler literatürüne katkıda bulunmak ve bu konudaki boşluğu doldurmak başlıca hedefleri arasındadır. bu vasıta ile ulaşılmak istenen, hem bilimsel çalışmalar için akademik zemin hazırlamak hem de söz konusu görüşlerin uluslararası ilişkiler camiasında paylaşılmasını sağlamaktır.

  uluslararası ilişkiler dergisi kalite ve güvenden ödün vermeden kalıcılığı ile akademik camiada önde gelen yayınlardan olma iddiasındadır. ulusal ve uluslararası kamuoyuna hitap eden, yeni fikirler ve açılımlar ortaya koyan, karar mekanizmalarında çalışanlara ve uygulayıcılara kadar her kademeye referans olabilecek bir yapıya sahip olmak ve yaygınlaşmak isteğindedir.

  uluslararasıilişkiler, america: history and life, başkent üniversitesi hukuk veri tabanı, cambridge scientific abstracts-csa (sociological abstracts, worldwide political science abstracts ve linguistics and language behavior abstracts), columbia ınternational affairs online, ebsco, elsevier bibliographic databases (geobase, mosby yearbooks, scopus), energy science and technology database, european sources online, gale-cengage, gender studies database, historical abstracts, historical research ındex, ındex ıslamicus, ınfo-latınoamerıca, ınternational bibliography of book reviews of scholarly literature in the humanities and social sciences (ıbr), ınternational bibliography of periodical literature in the humanities and social sciences (ıbz), ınternational bibliography of the social sciences (ıbss), ınternational political science abstracts (ıpsa), journal citation reports/social sciences edition, kaiser ındex to black resources, latin american studies, left ındex a choıce 2003 outstanding academic title, middle eastern and central asian studies, paıs ınternational, sciverse-scopus, social sciences citation ındex, social scisearch, social services abstracts, south african studies, ulakbim sosyal bilimler veri tabanı, ulrich’s periodicals directory ve women’s studies ınternational tarafından taranmaktadır.

  http://www.uidergisi.com.tr/