şükela:  tümü | bugün
 • "ya aslında var ya bunları amariga yaptırıyo ajanları filan var"

  "ya aslında avropa bize insanlık öğretiyo da onlar esas nasıl sömürdü zamanındaa"

  "bahma türkleri sevmiyolla kaynaklarımız kimsede yok. dört mevsim aynı anda yaşanıyo bak avrupalılar meyveyi bile ithal ediyor"

  kafasındaki şahısların son analizidir bu. kafan çok güzel olmuş güle güle kullan karşim.

  tanım: analiz denemesidir.
 • kitap okumayan ulus iliş öğrencisi söylemi.
 • doğru tespit.

  aslında bütün büyük olayların arkasında amerika var. amacı da islam dünyasını geri bırakmak. örneğin arap baharı hakkında binlerce sayfa kitap okumaya gerek yok. arkasında amerika var. amacı arap ülkelerinde iç çatışma yaratıp arap ülkelerinin geri kalmasını sağlamak. ortadoğu'daki mezhep savaşlarının arkasında amerika var. müslümanı müslümana kırdırmak istiyorlar. alanda hiç sosyolojik araştırmalar yapmaya gerek yok. afganistan ve pakistan'ın şu anki durumunun kaynağı tamamen amerika. müslümanlardan nefret ediyorlar. bütün müslümanlar ölsün istiyorlar. hatta ölmesinler, acı çeksinler istiyorlar.

  ah şu amerika olmasaydı müslümanlar şimdiden uzaya çıkmıştı. ama işte amerika istemiyor. memleketimizin her tarafında bor ve petrol rezervleri var, ama amerika çıkarmamızı istemiyor. amerika olmasaydı dünyanın en zengin ülkesi biz olmuştuk. bor o kadar değerli bir maden ki çıkarabilsek petrol şimdiden piyasadan silinmişti. ama işte dedim ya. amerika.