şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: und)
  • (bkz: balnak)
  • roder bünyesinde verilen mesleki yeterlilik kursa ile mesleki bilgilerine fazlasıyla vakıf olabilceğiniz sektördür.
    kurs 4 yıldır her sonbahar verilmekte imiş. iki seceneği vardır. ister 5 haftalık mesleki yeterliliğe kaydolursunuz ister fazladan iki hafta da üst düzey yöneticilik derslerinin verildiği 7 haftalık olanına. haftada 6 gün 3'er saatlik dersler görülür.
    egitim yeri roder'in etilerdeki binasıdır.(ulaşım cok ama cok zor.)
    müfredatın ana başlıkları:
    ulaştırma mevzuatı
    idari ve mali yönetim
    pazar/piyasa şartlari
    güvenlik
  • hukuk ve yonetim bilisim sistemleri ile birlikte su aralar esit agirligin en baba bolumu.
  • yönetim bilişim sistemleri ile birlikte, geleceği önümüzdeki 7-8 yıl için parıldayan bölümdür.
  • -uluslararası lojistik ve taşımacılık okuyorum teyze.
    -olsun yavrum iyi bir kısmet bulursun sende.
    -?.. sağol teyze.
  • dunyanin en mantar bolumu, yarin obur gun coluk cocuk sahibi olursam ve o cocuk gelip bana 'baba ben lojistik bik bik okuyacagim' derse evladim falan dinlemem sille tokat doverim
    kisacasi okumayiniz okutmayiniz
  • alternatifi, lojistik yönetimi bölümüdür. (bkz: izmir ekonomi üniversitesi)
  • bu bölümü veyahut herhangi bir lojistik bölümünü seçecek adaylara şöyle sesleneceğim bölüm.

samimi söylüyorum, sakın ama sakın bu bölüme bulaşmayın. okurken kamyoncu mu olacaksın diye dalga geçerler ve bu gerçek olur, siz kamyoncu olmazsınız ancak öyle tiplerle çalışmak zorunda kalırsınız.

yıllar boyunca kıçınız yırtsanız alacağınız maaş 3000 olacaktır oda 40 lı yaşlara geldiğinizde. o yaşa kadar saçınızın beyazlaması, sinirden vücutta bir çok hastalığın çıkması muhtemel.

her müşterinin malı acildir, herkes üzerinize biner. müşteri arar malzemem nere diye, patronunuz size baskı uygular, arada kalır ömrünüzü yersiniz. arada oluşacak problemlerden hiç bahsetmiyorum bile.

haa yok yaaa ben okuyacam illa diyorsanız, sakın karayolunu tecrübe edinmeyin. o şoförlerle uğraşmak, yönlendirmek, arabanın lastiğinin patlaması vs vs sürü problem çıkar karşınıza. bulaşmayın o yüzden. deniz yada hava da tecrübe edinin. benim tecrübem yok ancak bölüm arkadaşlarımın kafası daha rahat bana göre. benim 1 yılda karayolunda hayatım çürüdü mk.

neyse, işin kısaca özeti sektör değiştirme planlarına başladım. bilmiyorum ne olacak, hayatıma nasıl devam edeceğim, ancak o kadar çok pişmanım ki şu bölümü okuduğum için, ne desem boş. keşke lise zamanlarımda az aklım yerinde olsaydı, ders çalışıp geleceğimi daha güzel bir meslekle şekillendirebilseydim....