şükela:  tümü | bugün soru sor
 • orjinali olan, bildiğimiz ulusoy holding'e bağlı şirket ile bir evden eve taşımacılık tecrübem oldu. bundan sonra bedavaya taşıyalım deseler taşıtacağımı düşünmüyorum.
 • ulusoy'un isim hakkını kullanan, ancak gelen korsan kamyonetlere, taşıyan insanların tecrübesizliğine, lakaytlığına ve terbiyesizliğine bakılınca kolayca işin rengini anlamaya vesile olan, taşeron kullanan nakliyat. 'evimi bilinen bir firmaya taşıtayım, eşyalarım zarar görmesin, biraz daha pahalı olsun ama sonra üzülmeyeyim' diyorsanız yanlış yeri aramışsınızdır. telefondaki yetkili size eşyaların sigortalı taşındığından, her şeyin özel paketlere sarıldığından, avizelerin dahi bağlantı, montajının yapıldığından vs vs dem vurur. nitekim, gerçek çok farklıdır. televizyonu, sehpaları, çocuk yatağını sarmadan taşırlar, bütün değerli eşyalarınız çizilir, porselen yemek tabaklarınız, bardaklarınız, sürahileriniz kırılır. kutulara 'dikkat kırılır' yazmış olsanız dahi her kutunun ters halde ve yere atılarak taşındığını görürsünüz. buzdolabınızın kapısı içine göçer. bir de fırça yersiniz tüm bunlardan sonra 'neden çok kutu yaptınız bu kadar, anamız ağladı' diye..13 kez ev taşıyan biri olarak rahatça söyleyebilirim ki, taşındığım en kötü nakliyat şirketiydi. iyi nakliyat şirketi var mı, o da ayrı bir tartışma konusu ama şunu rahatça söyleyebilirim "bir daha asla". net !!
 • 20 yıllık arkadaşımın başına bela olmuş batık holdingin kayıp firması. bakınız yine ne yapmışlar;

  "herkesin bildiği gibi piyasada çok sayıda nakliye firması var. biz de bunlardan biri olan ulusoy nakliyat firmasıyla anlaştık. anlaşırken her şey çok güzel, biz kurumsalız biz eşyalarınızı sigortalatıyoruz gibi cümleler kurdular. (nisan 16) basiret bağlandı sahte olduğunu anlayamadık.
  taşıma günü iş güvenliğiyle alakası olmayan ve taşıma yöntemleri, kıyafetleri (kıyafetten kastım kotunu kıvırmış ve yumurta topuk ayakkabısına basan çalışandan bahsediyorum) çok amatör olan firma geldi. taşımanın sonunda son mobilyayı merdivenlerden düşürdüler. paçası kıvrık adam da dengesini kaybedip panoya kafa göz girdi, herif nerdeyse ölüyordu. muhtemelen kösele ayakkabıları nedeniyle kaydı. ilgili kazanın video görüntüleri apartman yönetiminde de bulunmaktadır. panonun camı kırıldı ve sonrasında aradığımızda ise ödeyeceklerini söylediler.
  neyse eve geldik bir baktık, buzdolabının kapağında hasar var. bunu adamlara söylediğimizde ise "abi gölgede gözükmüyor merak etme" şeklinde hayatımın en saçma cevabını aldım.
  neyse bunlar o gün gittiler, biz şikayetlerimi defalarca firmaya ilettik. bir ay sonra zahmet edip, bize satış yapan adam yanında bir kadınla geldi evin resimlerini çektiler. bize karşı saygısız çalışanlara gerekli uyarıları yapacaklarını, hatta işine son vereceklerini söylediler. (yani atıp tuttular ama muhtemelen hepsi birbirinin akrabası olduğundan kimse kimseyi uyarmamıştır) sigorta şirketinin küçük hasarları karşılamadığını, bu yüzden kendilerinin ödeyeceklerini söylediler.
  tabi ki aradan 3-4 ay geçti, sürekli aramamıza rağmen doğru dürüst bir yanıt alamadık. sözde yetkili ise en son 11 ağustos 2016'da paranın yatacağını söyledi. tabi ki firma kendine yakışanı yaptı ve para yatmadı. aradığımızda ise "çok sık boğaz ediyorsunuz" dediler.
  kendisine dava açacağımızı söylediğimizde ise "davaya ne gerek var ödeyeceğiz" diye hemen ağız değiştiriyorlardı. ama en son aradığımızda ise "istediğini yap" gibi alay edici başka bir yanıt daha aldık.
  biz gerekli davayı açıp yasal işlemleri başlatacağız. bu tür iş ahlakından uzak, insan kandırmayı ilke edinmiş, markalarına güvenip hava atan ama işini beceremeyip, bir de başkalarını suçlayan firmaların bir tanesini bile azaltırsak ne mutlu bize. davayı açacağız, uğraşacağız.

  bu arada firmanın internet adresi ve telefonu : http://www.ulusoynakliyat.com.tr/ 444 2 957 / 0532 272 15 71"
 • ulusoy'un ismini ve amblemini kullanan, ulusoy'un sürekli olarak dava açtığı ve bu durumu devamlı olarak telefon ve adres değiştirerek çözen(!) hırsız firma.

  bundan birkaç yıl önce çalışanları parfüm, cüzdan gibi eşyalarımızı çalmış ve yetkililerini aradığımızda küfürler ederek telefonu kapamışlardı. yani bu duruma bildiğiniz göz yumdular. eşyalara verdikleri zararı saymıyorum bile.

  sakın diyeyim, sakın..
 • ulusoy'un ismine sahip olması dahi güvenilmez olması için yeterli bir sebep ! ulusoy diye bir kuruluş mu kaldı veyahut itibarlı bir aile bireyi ? gerçek veya değil bu ülkede bu soyadını taşıyan özellikle ticari müesseselerden uzak durun hatta kaçın a dostlar !