• the mysterious cities of goldu yaratan ekibin diger bir eseridir. ama icinde bir mendoza barındırmadıgı için altın sehirler kadar etkisi olmamıstır uzerimde. gene de guzeldir.
  • ert 1 yayınlarında (yunan devlet televizyonu) izlerdik bu çizgi diziyi. bileğindeki ışın kalkanına hastaydım. yıllar sonra türkiye'de de yayınlandı ama yatılı okul zamanım mıydı neydi, yine sonunu görmek kısmet olmadı.
  • sonunu bir türlü izleyemeyip merak ettiğim çizgi film.hayır tam son bölüm diye izlediğimde dünyayı mı ne buluyorlardı sonra yine aynen geri sürülüyorlardı ne biçim metin yazarları varsa o zamanlar bu çizgi filmin. çocuklara eziyetten zevk alıyorlardı herhalde.
  • çocukluğumda en sevdiğim çizgi filmlerden biriydi. ulisisin mürettebatı tanrılar tarafından uyutulmuştu. geminin bi odasında havada asılı duruyoladı. onları kurtarıp eve dönmeye çalışıyorlardı. oğlu mu kızı mı ne biri vardı yanında. hatta bir bölümünde ulisis karga şekline girebilen çok güçlü bir büyücüyle karşılaşıyordu. bunun uyuyan mürettebatını uyandırıp domuz yapıyodu. ulisise yardım edeceğini falan söylüyordu. ama bölümün sonunda tanrılar bunu öldürmüştü. yazık oldu büyücüye o kadar da güçlüydü dediydim kendi kendime. ama ulisis de isyankardı be abi. ne yapmıştı hatırlamıyom ama tanrıları çok kızdırmıştı. tanrılar mefhumunu da pek hatırlamıyorum ya gerçi.
    edit. ulisisn oğlu varmış bi de uzaylı kız varmış. küçük kırmızı robotu da youtube den jeneriğini izleyince hatırladım.
    http://www.youtube.com/watch?v=x9rvtudqvjw
  • trt 1 de seyredemeyip, ept 1 de yakalar ve fakat ne konustuklarini anlamayarak ekran karsisinda deli olurdum bu cizgi dizi yuzunden. telemak boyle sarisin bir velet idi, isvicre cakisi ayarinda kirmizi bir robotu vardi.
  • çok kaliteli ve etkileyici çizgi film. asıl adı ulysses 31 değil, ulysse 31'di. 31. yüzyılda ulysse ve oğlu telemachus'un tekrar dünyaya dönme çabalarını konu almakta, mitolojideki hikayelerin uzay çağına aktarılmasına dayanmaktadır. 1981 fransız/japon ortak yapımı olup, 25 dakikalık 26 bölümden oluşmaktadır.
  • hayal meyal hatırladığım, hangi kanaldaydı, sonu nasıldı, onu bile unutmuşum.
  • ulysses bir tepegozu oldurunce tanrılar sinirlenir ve murettebati uyutur. gemidekileri uyandırmak icin hades krallığına ulaşmaları gerekmektedir. yani isin icinde dunya vs yoktur. zira sene 3100* dur (çizgifilmin adındaki 31 de buradan gelir. baska bir yan anlamı yoktur) ve insanoglu uzayda yasamaktadır.
hesabın var mı? giriş yap