şükela:  tümü | bugün
  • italyan yazar pierdomenico baccalario tarafından yazılmış, doğan egmont yayıncılık tarafından yayınlanan kitap serisidir.
    bende 5 kitap var, 3ünü okudum. kitaplar sürükleyici, güzeldi ama seri devam ederken ve her kitabın okuma süresi 1-2 gün olunca seri bitene kadar ara vermenin daha iyi bir fikir olduğunu düşündüm.
  • türkiyede yayınlanan 11 kitabı da elimde bulunan kitap serisi.insanı gerçek hayattan uzaklaştırıp hayal dünyasına atan bi hikayesi var tavsiye edilir
  • bu seri biraz daha agir bir dille ve daha iyi tasvirlerle yazilsaymis bir basyapit olabilirmis. hayatimda bu kadar etkileyici bir kurgu gormedim ben ama kitaplar cok cocuksu yazilmis malesef.
  • daha çok çocuklara hitap eden bir seriyken aslında içerisinde çok güzel sembolizmler bulundurduğu için bir dönem ilgimi çekmiştir.
  • çocukken okuduğum efsane kitap serilerinden biridir
  • ortaokul seviyesinde okutulmasıyla okuma alışkanlığı kazandırabileceğini düşündüğüm bir seri.
    elimde 12 kitabı varken şans eseri karşıma çıkmasıyla 17 kitaba ulaştığını gördüm. umarım en yakın zamanda kalanları da alıp eskiden olduğu gibi zevkle okuyabilirim.
  • 2008 yılında tanıştığım seri. ilk defa bir kitabın yenisi çıkmış mı acaba diyerek takip ettim. d&r'a sürekli ziyaret icabet etti. #11 hikayeye göre sondu, yıllar sonra 12. kitabı gördüm ve okumadım nedense. umarım bir gün...
  • kitaplarındaki eskizleri muhteşem olan yazar.
  • hakkında neden bu kadar az entry var anlamış değilim. benim için, okuduğum en iyi kitap serilerindendir. nestor ve leonard gibi muhteşem ve peter dedalus gibi harikakulede bir dehayı barındıran, müthiş kurgulu fantastik kitap serisi. olay örgüsü gittikçe açılıyor ve beklemediğiniz kadar derinleşiyor. çocuk kitabı diye görmezden gelmeniz muhtemeldir. ama inanın, yetişkin serileriyle yarışacak ciddiliğe ve derinlige sahip. yeri geliyor iliklerinize kadar ürperiyorsunuz. kitaplarda ilerledikçe her sayfasında ağzınızın açık kaldığı serilerden. ben hayatımda bu kadar müthiş bir kurgu görmedim. okuyun okutturun. ülkemizde hak ettiginden bile daha fazla bilinmesini, okunmasını o kadar çok istiyorum ki. neler kaçırdığınızı bir bilseniz.
    son olarak penelope'nin, ulysess'a bıraktığı mektuptan bir alıntı paylaşmadan gitmeyeyim:
    ''sana bu mektubu yazıyorum çünkü bir daha argo villası'na dönüp keşfettiğim şeyleri sana anlatabilir miyim bilmiyorum. ama inan bana bunun tam tersi olsun isterdim aşkım.
    bir gün sen de buraya ineceksin. ben belki yanında olacağım, belki olmayacağım. ama bu mektup sayesinde buraya senden önce geldiğime dair elimde somut bir kanıt olacak. seni seviyorum, benim yaşlı vırvırcım. şu an da tek hayalim sana bir kez daha sarılabilmek.
    her zaman senin,
    -penelope moore.''