• ben şuna takıldım; bir de demiş ki: hem göstericilerin yol açtığı kaos görüntülerine hem de onlara uygulanan orantısız şiddete karşıyız.

polise talimatı ben verdim diye bağırıyordun, ne ara orantısız şiddete karşı oldun reyiz?
  • anlasilan o ki akapeliler yine mi magdur olmuslar.
  • 1789 hiç de 1453'ün muadili değil; olsa olsa bunun bizdeki karşılığı 1923' tür. bu türk devrimi için de 90 yıllık reklam arası sona erdi, keşke yunan galip gelseydi diyen türkiye'nin ilericileri değildi.
  • içine oturan gezinin hala çıkmadığını gösteren beyenat.
    altenatif slogan olarak;
    -5.günün şafağında eyfele bakınız
    -kızınca çok güzel oluyorsun fransa
  • insanda utanacak surat olması lazım diyeceğim ama o da yok bu adamda.
    orantısız güç kullanılıyormuş bilmem ne. *
  • "demokrasi, fransız aydınlanma çağı'nın ortaya attığı bir toplum ve hayat felsefesi anlayışından kaynaklanmaktadır. fransız büyük devrimi'ni yapanlar demokrasiyi, bütün insanların eşitliği ve eşit vatandaşlarin kendi iradeleri ile kurduğu bir siyasi sistem olarak algılar. başka deyimle, bir partinin oy çoğunluğunu kazanması ve iktidara getirilmesi, sadece bu, demokrasi demek değildir. batı demokrasi kavramında, aynı zamanda bir yaşam felsefesi yatmaktadır." (bkz: halil inalcik)
  • adam haklı. bunlar da islam devleti olsaydı, devleti yönetenler refah içinde yüzüp yedi sülalesini ve yandaşını zengin ederken kendi sefaletlerine rağmen şükretmeyi bilirlerdi.
    devleti yönetene itaat etmek farz deyip güdülürlerdi.

bakın islam ülkelerinde hiç halk isyan ediyor mu. fakirleştikçe dindarlaşıyorlar, dindarlaştıkça fakirleştirilip şükretmeyi öğreniyorlar ne güzel.
  • istifa et amın oğlu yazısınının fotoğrafını gördüm. sayın cumhurbaşkanımızın dileklerine katılıyorum.

selam ve dua ile.
  • üzerine yorum yapmak bu lafa ve sahibine hak etmediği değeri vermek olur, o nedenle geçiyorum.

takıldığım ve çok güldüğüm nokta şu: umarım kelimesi tam orta sınıf - beyaz yaka lafıdır, dinle diyanetle ilgisi olmayan adamın inşallahıdır. sözlerinden ve eylemlerinden ne hızla döndüğü malumunuz, birkaç yıl içerisinde "ışıklar içinde uyusun." filan da diyebilir, tetikte olmak lazım.

umarım allah ıslah eder.
  • yazılmışı var. alman kuklası vichy hükümeti ihtilalin simgesi liberte, egalite, fraternite mottosunu, travail famille patrie ile değiştirmişti.
hesabın var mı? giriş yap