*

şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • cumhurbaşkanı erdoğan'ın sarı yelekliler yorumu...
  gezi'de zulüm 1453'te başladı yazısına karşı argümanı...
  reis kendi aklınca avrupa ile .aşak geçiyor..
  bak gezi'de bana sahip çıkmadınız şimdi sizin başınıza da aynısı geldi diyor
  yalnız olayların meydana geldiği yer kanqa'sı macron'un memleketi
  sarı yeleklilerin hedefinde de bizzat macron var..
  reis 1453 ile 1789'u kıyaslaman zaten tarih bilginin ne olduğunu ortaya çıkarıyor
  kitap özetlerini okuyunca böyle oluyor demek ki..

  linkkk
 • 1453 bir ülkenin yaptığı fethi temsil ederken 1789 bir ülkenin vatandaşlarının ülkesindeki otoriter yöneticilere ayaklanmasını temsil etmektedir. diğer bir konu ise sarı yelekliler de 1789 devrimini yapanlar gibi milliyetçi bir yapıya sahip. bu bağlamda yapılan gönderme pek mantıklı olmamış. illa bir benzerlik kurulacaksa 'zulüm 1944'te başladı' daha doğru olabilir

  şimdiden linke giremediği için laf edenler olacaksa onlara vereceğim cevap: vpn alın. özgür olmak için ayda 3-5 euro veremiyorsanız, burada ağlayıp durumunuzdan şikayet etmeyin.
 • tam hali ‘ umarım sokaklarda zulüm 1789’da başladı yazıları görmeyiz’ olan sarı yelekli eylemleri sonrasında bir erdoğan vecizesidir.

  https://bundle.app/rkjbftc1

  https://m.dunya.com/…elekliler-yorumu-haberi-434250
 • sayın recep tayyip erdoğan ne zaman anlayamadığı konularda konuşmayı bırakacak acaba?
 • gorebilirsin cunku fransa'nin en muhafazakar kesimleri sokakta. iclerinde fransiz devrimi'ne karsi olanlar da bulunabilir. hoş gorsen bile fransa'da kimse bunu 'vadan hayinligi' olarak algilamaz. nitekim 1989'da fransiz devrimi'nin yuzuncu yili kutlamalarinda paris metrosunda bu tarz yazilara rastlanmıştır.

  ps. ben sana matematik öğreten hocayı...
 • sezar'ın hakkı sezar'a, ince görmüş.

  gezi'nin ortalama vatandaşa öcü gibi görünmesinin, şeytanlaştırılmasının sebebi "zulüm 1453'te başladı" gibi sikko yazılardı biraz da.

  dedesi sivas'tan istanbul'a 50 sene önce gelmiş, romalı pozları kesiyor bitli solcu.
 • saçma bir tespit.

  nedir rte nin yapmak istediği gezi de (aslında gezide de değil çok sonra eylül ekim gibi kadıköyde) yazılan bir kişinin görüşünü ifade yazıdan dolayı, tüm geziye katılanları itham etmek. belki o yazıyı rte yazdı onu bile bilmiyoruz.

  o zaman bizde aynı mantıkla, şu videodaki

  https://www.youtube.com/watch?v=mhpz5pnldom

  arkadaştan dolayı, bütün a.k. partilileri anasını rte ye peşkeş çekmeye hevesli gavatlar olarak niteleyebiliriz. bir insan gezide yazıldığı iddia edilen o yazıyı tüm gezicilere mal edebiliyorsa, %100 a.k. partisinden olan bu arkadaşın ifadesinin de bütün a.k. partililerinin görüşü olduğunu kabul ediyordur.
 • adamların tüm düşünceleri sansür üzerine, yani orada bu yazıları göremeyiz. biz burada da buna müsaade etmeyeceğiz. bla bla. çok zekice!