şükela:  tümü | bugün soru sor
  • twitterda sanat floodları yapan bir hesap. sanatçıları, hayatlarını, eserlerini, eserlerdeki detayları, etkilenenleri, eserin geçtiği mekanları paylaşıyor. ülkenin insanın üstüne üstüne gelen gündeminden kaçıp sığınmak için güzel bir hesap. van gogh hayranı.
    ankara’da yaşıyor. galatasaraylı. bir ofis işinde çalışıyor. daha önce başka bir hesabı varmış onu kapatıp bu hesabı açmış(@umbertoeto). 2017’nin en iyi 100 hesabı gibi emek yoğun bir çalışması ile kendisinin twitterdaki varlığından haberdar oldum. sonra filmler için de böyle bir liste yaptı.
    günümü aydınlattığı için teşekkürü borç bilirim.

not: floodlarında en sevdiğim kısım eserden bir detay alalım dediği yerler.

takip edin, bu hesabını kapatıp başka bir hesap açarsa buradan haber edersiniz.
  • böyle muhteşem bir twitter hesabı olamaz. sanat tarihi anlatıyor. resim/ressam floodlarıyla gözünüzde gönlünüzde adeta şenlik ateşleri yakıyor.
    takip şura dursun bildiğin ezberlemeye çalışıyorum o floodları. elimde olsa ortaokulda lisede müfredata sokarım o paylaşımları, herkes görsün bilsin isterim.
    sahibi okursa notu : her kimsen eline ayağına sağlık umberto kardeşim. hayatımızdaki büyük eksiklerden birini öyle güzel dolduruyorsun ki.
  • (bkz: şurdan bir detay alalım :))

kelamı kadar yüreği de güzel ve cesur insan. hiç öyle yandan falan gitmez, dobradır .
    ayrıca sağlam galatasaray sevgisi vardır.
    timelina varlığıyla renk katan, anlam katan ustaya selam olsun.
  • müthiş şeyler öğreten, twitter’da sanat paylaşımları yapan bir hesap. ama diğer sanat hesapları gibi bot değil. bildiğin insan. sadece ben sanat paylaşır çekilirim demiyor. espirili de bir arkadaş. takip etmek çok keyifli, gerçekten bir sürü akım ve ressam öğrendim sayesinde. bakış açımı geliştirdi. sağolsun, varolsun.
  • bazi insanlar vardir yasadigi ulkenin en boktan sosyal ortaminda bir gunes gibi isildarlar. iste twtte bu hesap boyle bir seydir. benim icin soluksuz olarak okudugum van abi floodu cok guzeldi.
    bir de afro sacli ressamimizin soyledigi burada da bir kucuk agac varmis sozu gibi hadi buradan bir detay alalim demesi hem komik hem de detay icinde neler kacirabilecegimizi gozumuze sokan bir etkisi vardir.
    inatla la oglum bu hesap sanat sepet hesabi degildir desede kendine bu isi ciddiye almis kisilerden daha fazla sanat hesabi hizmeti vermektedir.
    bir sey sordugunuzda cevap verir. genis bir bilgisi vardir. hazir cevaptir. biraz solculugu mevcuttur. hos bir insandir. kullaniyorsaniz eger twt i o zaman hesaba uye olun derim.
  • merakla bekliyoruz birkaç resim paylaşsa da günümüzü aydınlatsa diye. bir detay alınca başka detay var mı diye biz de detaylı detaylı bakmaya başlıyoruz. esprili yorumları da resimler kadar güzel. keşke böyle bir sürü hesap olsa. hep sanattan, güzelliklerden bahsetsek, sanatçıların hayatları hakkında konuşsak, atışsak, yazsak, çizsek.

arada çıkıp burası sanat sepet hesabı değil der, atarlı bir yanı da yok değil.

ya böyle yazmışım ama göndermemişim. bugün nerede bu umberto diye yazmak için girdiğimde farkettim.

hesap twitter’dan ceza almış 7 gün ortalarda olmayacakmış. 7 gün doldu halen yok. tüm hesap da uçmuş.

bu haziran çok uğursuz geldi. neyle mutlu oluyorsak sömürdü gitti resmen.

geri dön umberto, bu milletin sana ihtiyacı var.
  • (bkz: umberto deco)
  • haydi dön artık. bu millete sanat gerek. bir detay alamadan geçiyor günlerimiz, tükeniyoruz.
    yeni bir twitter hesabı ile geri dönmesini beklediğimiz sanatsever ve sanatsevdirici.
  • (bkz: geri dönsün istenen twitter hesapları)

bir detay alamadan gecen bugunlerin hesabini kimler verecek.

geri don de senlensin bu gonuller.

atarini bile ozledik.

tak koluna sanat sepetini de oyle gel.

gunler ustumuze ustumuze geliyor.

hadi gel.

bu gitmeler gitme degil.

durma gel.