şükela:  tümü | bugün
  • kimdir ne iş yapar bilmem ama tespitlerini ve analizlerini beğendiğim bir twitter adresi sahibi.
    özellikle beşiktaşlı futbolseverlerin takip etmesinde fayda var.

https://twitter.com/umex?s=09
  • analizlerini takip ettiğim ve çok da beğendiğim beşiktaşlı yorumcu. yorumcudan çok analist. özlemişiz bu tür analizleri, özellikle ülkenin futbol iklimi düşünüldüğünde...
  • futbol analisti,sadece oyuncuları değil,oyun kurgusu,saha geometrisi ve teknik direktör özelinde her şeyi değerlendiriyor.ülkemizde futbol çok yanlış yorumlanıyor,istatikler ise bir anlam ifade etmiyor.ben bu adamı takip ederken buna emin oldum işte.
  • son zamanlarda benim de takip ettiğim, güzel futbol analizleri yapan bilirkişi. yalnız bazen anlatılmak istenilen 140 karakter de veya yazı da çok iyi anlatılmadığı için bir futbol programında kendisini görmek isterim. belki çıkıyordur lakin benim haberim yok.
  • adı umut gültekin'dir. inanılmaz analizler yapıyor yalnız bizim leş twitter tayfası adamı canından bezdiriyor. inşallah küsmez de bizi aydınlatmaya devam eder. ayrıca bu kadar donanımlı bir adam neden spor programlarında yorumcu olmaz, oldurulmaz merak ediyorum.

sayfası için
  • bu arkadaşı neredeyse 2 yıldır takip ediyorum. futbolun çirkin yüzüne hiç girmeden tamamen tekniğiyle, oynanışıyla, planlamasıyla, stratejisiyle ilgili konuşuyor. üşenmiyor, videolar hazırlıyor, analizler yapıyor. emeğine saygıyı hakediyor.

ancak;

bazen, kendisine aşırı güveninden ötürü muhtemelen, tevazuyu elden bırakıyor, sadece ben bilirim, en iyisini ben bilirim, futbolu profesyonel olarak oynayan veya yöneten kişiler bile benim kadar iyisini bilemez, tadında paylaşımları oluyor, bu da kendisini itici hale getirebiliyor. bence buna dikkat etmesi gerekli.

ayrıca, beşiktaş taraftarıdır..
  • beşiktaş taraftarı olmasından gurur duyduğum futbol sever.

analizleri ve oyuna başka pencereden bakması dikkat çekici, ülkemizdeki kirli futbol zemininden sıyrılıp saha içine odaklanmaya çalışan nadir insanlardan. ancak; cem dizdar ve rıza çalımbay romantikliğini biraz abartıyor gibi, severek takip ediyoruz.
  • oldukça emek veriyor sunacağı analizlere. bu bakımdan saygıyı hakediyor. gördüğüm ve aslında bilinen en büyük yanılgısı tolgay ali arslan’dır. necip’e yedek olur demişti.

beni ve kendisini takip etmekten hoşlanmayan diğer twitter kullanıcıları için irrite edici bir üslubu vardır. adeta plaza dili ve edebiyatı. eaaahhh deyip unf edilebiliyor bu abi.
  • an itibariyle yapmış olduğu yoruma katılmadığımı belirten bir tweetim üzerine beni engelleyen şahsiyettir. hayır bu mu yani? tweetin içeriğinde küfürü geçtim hakaret bile yok. saniyesinde engeli bastı valla. egolarını kontrol edemeyen adamlar böyle beşiktaş adına bir de ahkam kesiyorlar ya en çok da ona tav oluyorum. 9 bin takipçisi var diye (allah bilir kaçı gerçek) kendisini allame zannediyor. yaptığı analizleri ekşi sözlükte en az 10 tane yazar çok daha kallavisinden yapıyor. twitterda desen çoluk çocuk video analiz yapıyor. yani bu işlerin bir numarası yok. var mı bir portalın, var mı bir mecran? yok. twitter biosunda yazan nb-football.com da gerçek bir site değil. allah bilir twitter fotosu da sahtedir. kısacası kendi kendine gelin güvey olan bir tip.