şükela:  tümü | bugün
  • kimdir ne iş yapar bilmem ama tespitlerini ve analizlerini beğendiğim bir twitter adresi sahibi.
    özellikle beşiktaşlı futbolseverlerin takip etmesinde fayda var.

https://twitter.com/umex?s=09
  • analizlerini takip ettiğim ve çok da beğendiğim beşiktaşlı yorumcu. yorumcudan çok analist. özlemişiz bu tür analizleri, özellikle ülkenin futbol iklimi düşünüldüğünde...
  • futbol analisti,sadece oyuncuları değil,oyun kurgusu,saha geometrisi ve teknik direktör özelinde her şeyi değerlendiriyor.ülkemizde futbol çok yanlış yorumlanıyor,istatikler ise bir anlam ifade etmiyor.ben bu adamı takip ederken buna emin oldum işte.
  • son zamanlarda benim de takip ettiğim, güzel futbol analizleri yapan bilirkişi. yalnız bazen anlatılmak istenilen 140 karakter de veya yazı da çok iyi anlatılmadığı için bir futbol programında kendisini görmek isterim. belki çıkıyordur lakin benim haberim yok.
  • adı umut gültekin'dir. inanılmaz analizler yapıyor yalnız bizim leş twitter tayfası adamı canından bezdiriyor. inşallah küsmez de bizi aydınlatmaya devam eder. ayrıca bu kadar donanımlı bir adam neden spor programlarında yorumcu olmaz, oldurulmaz merak ediyorum.

sayfası için
  • bu arkadaşı neredeyse 2 yıldır takip ediyorum. futbolun çirkin yüzüne hiç girmeden tamamen tekniğiyle, oynanışıyla, planlamasıyla, stratejisiyle ilgili konuşuyor. üşenmiyor, videolar hazırlıyor, analizler yapıyor. emeğine saygıyı hakediyor.

ancak;

bazen, kendisine aşırı güveninden ötürü muhtemelen, tevazuyu elden bırakıyor, sadece ben bilirim, en iyisini ben bilirim, futbolu profesyonel olarak oynayan veya yöneten kişiler bile benim kadar iyisini bilemez, tadında paylaşımları oluyor, bu da kendisini itici hale getirebiliyor. bence buna dikkat etmesi gerekli.

ayrıca, beşiktaş taraftarıdır..
  • beşiktaş taraftarı olmasından gurur duyduğum futbol sever.

analizleri ve oyuna başka pencereden bakması dikkat çekici, ülkemizdeki kirli futbol zemininden sıyrılıp saha içine odaklanmaya çalışan nadir insanlardan. ancak; cem dizdar ve rıza çalımbay romantikliğini biraz abartıyor gibi, severek takip ediyoruz.
  • ps: 3 kere sildirdi, sözlükte onu koruyanlar var. inadına 4. kez yazıyorum. bu entry'de hakaret yok. suser arkadaşlardan destek bekliyorum; özgür bir şekilde fikirlerimizi yazmamız engelleniyor.

hala entry'mi sildirmekle uğraşıyor. saçma sapan gerekçelerle silindiğine göre belli ki sözlükte tanıdıkları var. ama yılmak yok:

yancıları buradan kendisine yaptığım eleştiriyi sildirmiş. boşa uğraşmayın; özgür zihinleri susturamazsınız.

bakın bir insan ne kadar bilgili olursa olsun önce bir kendini bilecek, efendi olacak. orası burası ayrı oynamayacak. bu zat kendini ciddi ciddi futbol gurusu falan sanıyor. eleştiri kaldırmayan insandan bir yol olmaz. az önce bunu bir daha gördüm.

bu akşam cenk'in ve oğuzhan'ın bu haftaki milli maçlarda aldığı sürelerle alakalı neyi ima ettiği çok açık olan bir twit attı.şu nezakette kendisine bu düşünceyi yakıştırmadığımı belirttim. her zaman yaptığı gibi olayı "sen anlamamışsındır" kıvamına getirdi. ben de ima ettiği şeyin çok açık olduğunu söyledim.

bunun üzerine özür dilemezsem beni bloklamak zorunda kalacağını söyledi. *

gerçekten şaka gibi. bunun üstüne ben kendisini blokladım zaten.

ben bu adamın ukala bir tip olduğunu zaten görüyordum ama olayı bu kadar abartacağını düşünmemiştim. futbol seven arkadaşlara da önerim böyle tiplere biat edip bunların bir tarafını kaldırmasınlar. kısa video analizleri keyifli olduğu için takip ediyor, saygı duyuyordum. ben sahanın içine bakan herkese önden kıymet verme taraftarıyım. çünkü böyle insanlar çok az. ancak umut gültekin gibi kendini nimetten sayanları bu kümenin dışında tutmak lazım.

tanım: vasıfsız.
  • oldukça emek veriyor sunacağı analizlere. bu bakımdan saygıyı hakediyor. gördüğüm ve aslında bilinen en büyük yanılgısı tolgay ali arslan’dır. necip’e yedek olur demişti.

beni ve kendisini takip etmekten hoşlanmayan diğer twitter kullanıcıları için irrite edici bir üslubu vardır. adeta plaza dili ve edebiyatı. eaaahhh deyip unf edilebiliyor bu abi.