*

• bütün televizyon kurumlarında çalışmış, dedikoducu, poşet bi spiker kişi. maçtan kopması ve kendince betimlemeleriyle ünlüdür, bir orhan ayhan fenomenidir.
  • engin ardic ile bu ayni siniftaymis galatasaray lisesi'nde...
  • tgrt'de bulgar'lar ay tutulmasını gösterirken ümit aktan:" sayın seyirciler bulgar meslekdaşlarımız devamlı gökyüzünü gösteriyorlar, anlayamıyorum neden?" yorumunu yaban insan...
  • bir milli macta onde giderken futbolculari tanimlamisti.
    abdullah: firtina gibi
    hakan: sanki bir kule
    tavfun: ruzgarin oglu.
    (bkz: nasi ya)
  • deplasmandaki 3-3'luk manchester united - galatasaray macinda arif'in uzaktan attigi golden sonra:

"o topu ordan schmeichel degil, tam bin tane maykil kurtaramaz sayin seyirciler!"
  • 3-3'lük manchester-galatasaray maçında 2-0 yenikken arif'in uzaktan mükemmel bir şutla gol atmasını aşağıdaki şekild yorumlayan spikerdir.

"...mançistır yunaytıd iki üç pas yaptığımız zaman takım halinde kapanıyor. hakann. ariff, şut açısı buluyorr vuruyorr top ağlardaaa top ağlardaaağğğ. dünyanın en iyi kalecisi bu şımaykıl, ama bizim arif de öyle bir vuruyor ki köşedeki örümceği alıyor. müttiş bir gol. maç yeniden başlıyor. herşey bitmedi. bu kez 20 dakikada üç gol dört gol yok. galatasaray direnicek. yürek yüreğe demiştim, işte bir şut bir gol. şımaykıl diyil, bütün maykıllar gelse o golü ordan alamazdı. durum iki-bir."
  • yine aynı maçta galatasarayın kubilay'ın golüyle 3-2 öne geçtiği dakikayı bakınız nasıl yorumlamış kişi:

"şimdi tugay yine.. dörde dört dörde dört gidiyor, dönemiyor ingilizler. tugay gidiyor. dörde dört, bir gol daha niye gelmesin. tugay yapma.. top bizde, suat. beş olduk altı olduk nasıl yükleniyoruz nasıl bir tempoğğ, arif şut pozisyonunda vuruyorrr şımaykıhhhlll direğğğğkkkkk goaaooağğğlll goooaaooaağğhhhlll gooaaooğğğllll gooaağlll goğhll goğhll işhte goğhll işte türkhiyea işte galatasarayhh.. şımaykıll, mançistır yunaytıd neredeeahh? işte türk futbolu buu, işte şampiyonlar ligi buu, golü çağıra çağıra getirdik, çoğuri(??) istiye istiye getirdik. şimdi artık gönül rahatlığıyla ben de söyleyebilirim: "sevgili seyirciler, inanın ağlamak istiyorum". böyle bir maçta ikibin türkün şu anda sevincini suratını görerek ağlamamak mümkün değil. sesim, bütün boğazım, bütün ses tellerim feda olsun bu takıma. bu bir zafer bu tarihi bir gece..."

ayrıca (bkz: spor spikerlerinin turkcemize kazandirdiklari)
  • arzu edenlere, merak edenlere bu iki muhteşem maç yorumunu ses dosyası olarak ( ~1 mb) yollayabileceğim spiker kişi.
  • her gordugumde icimden agla acilirsin dedigim lakayit spiker.
  • steau bukres maçında boliçin kaleciyle karşı karşıya bir pozisyonu kaçırmasından sonra.......
    -boliç!bu göl takım elbiseyle bile atılır.....
    diyen adam...
hesabın var mı? giriş yap