şükela:  tümü | bugün
 • luc besson filmlerinin unutulmaz bestecisi. (bkz: dup tis muzik), (bkz: prestij muzik)
 • i love you i love you
  do you love me yes i do

  seklinde gayet neseli bi sarkisi da vardi vakti zamaninda
 • 38inci paralelin en romantik adami
 • hasatsiyim bu abinin dislerinin nasil guler nasil cikar o otuz iki dis meydana nasilda gorurler insanlar 20lik dislerini her acidan bu insanin of derim ..
 • katlanirdim en derin yasa
  kolunda yabanci biri olmasa
  ayagi kirilmis su tahta masa
  senden çok vefali çikti sevgilim
  sözleriyle gerçek bir yaraticilik sergiledigine inandigim sahsiyet. kimin aklina gelirdi ki, ayagi kirilmis bir tahta masanin vefasiyla eski sevgiliyi karsilastirmak..
 • (bkz: nikah masasi)
 • 14 ekim 1956’da osmaniye’de doğdu (daha önce adana’ya bağlıydı). ilkokul sıralarında amcasının kırık bir melodikasını bulup çalmaya başladı. babası tarafından bu yeteneği farkedildi ve ona yeni bir melodika alındı. ilerleyen yıllarda akordiona döndü.

  daha sonra lise yıllarında org çalmaya başladı. tayfunlar orkestrası’nı kurdu. bu orkestra o yörede iyi bir ün yaptı. daha sonra lise 2. sınıfta okulu bıraktı. ya müzik ya okul olmalıydı. müziği tercih etti.

  1976 yılında askerlik görevi için kütahya’ya gitti. kütahya’da orduevinde şarkı söylerken bir general onu dinleyerek zonguldak orduevine naklettirdi. askerlik bittikten sonra adana çukurova klübünde söylerken milli futbolcu metin oktay tarafından keşfedildi.

  metin oktay’ın istanbul’daki gazinocu arkadaşlarına tavsiye etmesi üzerine ümit besen istanbul’a davet edildi. tarabya’da köşem bistro’da as olarak sahne almaya başladı. burda çalışmaya başladığı süre içinde plakçı olan hemşerisi hüseyin emre tarafından beğenildi ve ahmet selçuk ilkan ve selami şahin gibi güçlü bir ekiple ilk albüm çalışmasına başladı. “şikayetim var” adlı uzunçalarını piyasaya çıkardı.

  ümit besen'in şimdiye kadar çıkmış kasetleri:

  ikimizin yerine
  dostlar sağolsun
  yikilan gurur
  bir akşam üstü
  vazgeçtim senden
  deli gönlüm
  seni seviyorum
  halk konseri
  aşk burcu
  müzikli bir masal
  bir tanesin sen
  son şarki
  gökkuşaği
  ikimiz de sevdik
  görüşürüz
  yalniz kaldik
  yağmur var gözlerimde
  hadi git
  islak mendil
  şikayetim var
  bayramin olsun

  (http://www.emreplak.com.tr/artists/umit.htm)
 • maçka taraflarında hep rastlarım kendisine, birkeresindede metroda yan yana oturmuşluğumuz metronun rahatlığı ve faziletleri konusunda konuşmuşluğumuz vardır, kendisi bana "nerde rahatlık orda ben demiştir" heh

hesabın var mı? giriş yap