• perakende satışı olmayan bisiklet üreticisi ve distribütörü firma.
    ama öyle acayip bayilerle çalışıyorlar ki , ortaköy bayimizden al dedikleri bayisi piyasa fiyatının en az 200 tl üstü fiyat çekio.
    unkapanı bayimizden al o zaman dedikleri bayisi de kaba, yavşak , iğrenç heriflerle dolu. o kadar iğrençler ki %100 suçlu oldukları halde benim telefonda ağzıma zıçtılar, neden ona kaç kadro bisiklet istediğimi söylememişim, o sormak zorunda değilmiş müşteriye ; kafasına göre sipariş geçecekmiş ne gelirse onu sürmek zorundaymışım..
    ümit bisikleti arıyoruz, gidiyoruz, adamlar vermiyor kesinlikle bisiklet, ille de bayimden alacaksın diyor.
    benim bisikletlerimden alma diye resmen çaba sarfediyor elemanlar. bu kafayla giderlerse çocuklara pinokyo satan pisikletçi olmaktan çıkamıycaklar.
  • çizgi film karakterlerinin lisans haklarını alarak ticari olarak başarılı bir iş yapmıştır.

yoksa bizim oğlan tutturmaz, ben de emsallerinden ağır olan bu bisikleti almazdım. bir fren mekanizması var iki kez ayarlattığım halde tekerleğe sürtmekte inat ediyor.
    yerli otomobil yapmadan önce bisiklet konusuna biraz daha eğilmemiz gerektiğini düşündürtmüştür.
  • teknik servis bölümüne çeki düzen vermesi gereken, lakayıt, iş bilmez ve ilgisiz insanlarca yönetilen bisiklet firması.

mosso 739sca model bisikletimde aldığım ilk günden beri yaşadığım sele kayması problemini kendilerine bildirmemle süreç başladı. müşteriye doğrudan yardımcı olamayacaklarını, yetkili servisle iletişime geçmem gerektiğini söylediler. bir yetkili servise gittim. daha sonra sele borusu ve sele kelepçesini kendilerine kargolamamı söylediler. (yetkili servis hiçbir şey yapmadı, yapamadı) kargoladım. sonra 2 hafta süren bir koşuşturma başladı. benim sele borusu muhtemelen atölyede bir kenarda unutuldu gitti. her seferinde olayı baştan anlatmam ve atölyede hummalı bir arama sonucunda 'aa burdaymış' şeklinde bulundu sele borusu. iyi ki kaybolmadı! telefonla ısrarla aramalarım sonucunda 2 haftanın sonunda sele borusunda hiçbir problem olmadığını, burada denediklerini ve kayma gözlemlemediklerini söylediler ve sele borusu ve kelepçesini aynen geri gönderdiler.

bisikleti getirten, satan fabrika (ümit bisiklet) bana bisikleti aldığım yerle görüşmem gerektiği tavsiyesinde bulunuyor. aldığım yer ise yetkili servise gitmem gerektiğini söylüyor. kısır döngü. sele borusu kaydırmaktan tamamen çizildi ve kaplaması soyuldu. bunu bile değiştirmediler. kaydırmaktan çizik içinde kalmış sorunlu parçayı hiç utanmadan 'bunda sorun yok' diyerek aynen geri gönderebildiler.

velhasıl kelam; yerinde duramayan, ayarlanamayan bir sele borusu ile bisiklet öylece duruyor. bu arkadaşların verdiği garantiye güvenerek asla bisiklet almayı düşünmeyin.
  • fiyatına göre oldukça makul bisikletler satan yerli bisiklet üreticisi.

gelişmiş dünya ülkelerinde oldukça ilgi ve talep gören bisiklet kültürünün ülkemizde yeni yeni fakir ulaşım aracı olmaktan çıkıp sağlıklı ve çevre dostu ulaşım alternatifi olarak değerlendirilmesinde katkısı olmuştur. elbette kalite kıyaslamasında bir trek,scott,merida gibi kalitesini ispatlamış markalar kadar olmasa da alt ve orta gelir grubunun bütçesine hitap edecek ve gönül rahatlığı ile epey kullanılabilecek modeller üretmektedir.
  • saygın ve kaliteli bir bisiklet üreticisi haline gelmiş marka.
  • türlü badireler atlatmış, yönetim ikinci kuşağa devredilirken neredeyse iflasın eşiğinden dönmüş; ancak şu anda yeniden modern tesislerde kaliteli bisiklet üretmeye ve satma işine odaklanmış yerli bisiklet üreticisi.
  • aldığım ilk bisikletimin markası.(colorado x). birçok modeli giriş seviyesidir, ucuzdur. garantisi ve servis ağı fena değildir. geçen 4 yılda arka arka göbek mili ve sele borusu kırıldı. arka göbek mili garantisi dolmadan kırıldığı için servis değiştirdi. şu sıralar yedek bisiklet olarak evde duruyor.
  • bir arkadaşım cunda modelini almış fiyat/performans açısından alınabilecek bir bisiklet dedi.

biraz inceledim katlanır bisiklet alacağım bu fiyata bu kalite, bu bileşenler başka bir markada iki katı fiyattan satılıyor.

katlanır bisiklet tavsiyesinde bulunacaklar bir mesaj kutusu uzağınızdayım.

deneyimim: pek çok mesaj gelmiş. bisikleti aldım. 2 veya 3 hafta kullandım. markete gittiğim bir gün, kapının önünden indirdiler. bir kaç dakika sürmedi, zincir takmıştım ona rağmen. bisiklet güzeldi, benim hoşuma gitti.
  • amsterdam'da gördüğüm limit bisiklet markasıyla isim benzerliği bulunmaktadır.

http://i.hizliresim.com/ke0xrj.jpg

kabul ediyorum, bir an ümit bisiklet buraya da mı gelmiş diye heyecan yaptım.
  • malisef dandik bisikletleri olan marka. yerli markaların adı daha çok geçsin isterim ama hakikaten kötü. tamam bi sedona veya kron gibi tayvan ve çinden parçaları alıp toplamıyorlar kadro vs bir kaç parçayı kendileri yapmışlar ama olmamış.
hesabın var mı? giriş yap