şükela:  tümü | bugün
  • 2005 te kçut komutanlığını tuğgeneral olarak yaptıktan sonra istihkam okulu ve eğitim merkezi komutanlığı'na tümgeneral olarak atanmıştır ve halen bu görevini devam ettirmektedir.
  • ak itlere göre 16 temmuz darbesini yapan asker.
  • ak itler diyor ki darbeci budur.
  • vekaleten genel kurmay başkanlığına atanmış.
    binali yıldırım söyledi
  • "15 temmuz 2016 tsk'nın yönetime el koyması" saçmalığı sonrası genel kurmay başkanı hulusi akar'dan haber alanımayınca yerine vekâleten atanan general.
  • vekaleten genelkurmay başkanı. bunu da gördük çok şükür!
  • fatih tezcan'a göre darbeyi bu komutan yapmış. tiviti silemeden sızmış uyumuş sanırım arkadaş.
    https://twitter.com/…zcan/status/754062208754155520

kendisi bir kaç saat önce genel kurmay başkanı olarak vekaleten atandı.
  • şu an net detayları bilinmemekle birlikte 15 temmuz 2016 darbe girişiminin kilit ismidir. 1960 darbesinde ragıp gümüşpala'nın durumuna çok benzer bir süreç yaşamış veya cemal gürsel tarzı bir misyon için özellikle esir alınmamış da olabilir.

ordu komutasında tüm orgenerallar esir alındığı darbe akşamında. darbenin esas olarak harekat merkezi olan 1. ordunun komutanı olarak görev yapmakta olan ve şans eseri esir alınamayan komutandır kendileri.

darbeye karşı emir vererek asilerin ülke çapında nüfus bulunmasını engellemiştir. şu aşamada ilk olarak darbecilerin tarafında olup sonradan taraf mı değiştirdiği yoksa ilk aşamadan itibaren hiç mi destek vermediği bilinmiyor. ülkede an itibariyle tek orgeneraldir. bu kişi darbeye destek verseydi bu sabah sanıyorum devlet başkanı olarak karşımıza çıkabilirdi. asilerin planı ilerleyen aşamalarda detaylar net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

vekaleten genelkurmay başkanlığını yürütmektedir. sanıyorum asaleten kara kuvvetleri komutanlığına atanacaktır.
  • kendisi adamın dibidir, komutanımdir.
  • konuşmasinda ihtiyacımız olan hiçbir şey söylememiş gece boyunca yaşananlar icin sığ bir özet geçip gitmiştir.
    melih gökçek de hemen ordan:"ümit hocam<3<3 çok guzel konustu kalp" demistir.