şükela:  tümü | bugün
 • bugün itibariyle show tv'den kovulan genel müdür.
 • bugün itibari ile koza ipek holding'in başına kayyum tarafından atanmış eski turkuvaz medya reklam grup başkanı. ayrıca kulislerde digiturk yönetim kuruluna da atandığı iddialar arasında. adam tam bi kayyum prensi.
 • --- spoiler ---
  1973 yılında doğan ümit önal, istanbul üniversitesi iletişim fakültesinden mezun oldu.
  çalışma hayatına medya ve iletişim sektöründe başlayan ümit önal, 2007 yılında turkuvaz medya grubuna katılarak 2015 yılına kadar sırasıyla atv genel müdürlüğü, reklam grup başkanlığı ve icra kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

  digitürk yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük görevlerini 2015"e kadar üstlenen ümit önal, digitürk'ün beın gruba satış sürecini yönetti.

  türk telekom ailesine 2016 sonunda katılan ümit önal, 2016-2018 yılları arasında türk telekom satış ve müşteri hizmetlerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini üstlendi, bunun yanı sıra 2018 aralık ayından itibaren şirketin pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini de sürdürdü.
  --- spoiler ---
  link01
 • türk telekom’a yeni kan diyemeyeceğim zira 2016’dan beri oradaymış…eskiden digiturk’un digiturk olduğu zamanlarda ceo’luğunu da yapmış. türk telekom’da da satış, pazarlama gibi ön cephelerde çalışmış ve hatta çalıştığı dönemde şirket tarihindeki en yüksek abone kazanımlarını yapmış. numara taşıma yıllardır vardı ama ümit önal satış gmy’siyken numara taşıma ile gelen abone kazanımında rekor üstüne rekor kırdırtmış. vay vay vay sayın seyirciler, daha neler göreceğiz acaba...
 • somut hiç bir başarısı yokken kayyumluktan türk telekom gibi türkiye'nin en stratejik kurumuna ceo olarak atanan kişidir.

  hakkında berat albayrak'ın abisi serhat albayrak'ın yakın arkadaşı olduğuna dair haberler var. kaynak

  türkiye'de yasaklanan wikileaks belgelerinde ise damada kendi cv sini gönderdiği mailler mevcut.

  kamuoyunun takip etmesi gereken konu ise, ceo olduğu tarih itibariyle türk telekom tarafından verilen reklamların ne kadarının havuz medyasına aktarılacağıdır. hazinenin de pay sahibi olduğu türk telekom'un gider kalemleri yakından incelenmeli, ihalelerin kimlere gittiği takip edilmelidir.
 • yukarda yazılanları okuyunca deprem sonrası türk telekom hatlarının çökmesine şaşırmadığım ceodur.
 • henüz görevine başlayalı 1 ay gibi kısa bir süre olmuşken, bazı hazımsızlar tarafından, olağanüstü bir durum nedeniyle gerçekleşen olumsuzluğun, başlıca sorumlusu olarak gösterilmiş kişidir. sizlere tavsiyem (bkz: soda)
 • hiçbir yıkıcı zarara yol açmayan 5.7'lik bir istanbul depreminde saatlerce hizmet veremeyen (oysa ki rakipleri 1 saat içinde toparlanmış olan) bir telekomünikasyon şirketinin, türk telekom'un ceo'sudur. işin ehli personele sahiç olmadıkları çok belli. böyle bir kadronun sorumlusu olan ık direktörünü bir an evvel istifaya zorlamalıdır. yoksa bedava mobil internet dağıtmakla bu gemi yürümez.
 • 2007 yılında turkuaz medya grubuna katılmasına, yani 34 yaşına gelene kadar geçen insanın en verimli 10 yılı denebilecek sure içinde kariyer basamaklarını nasıl çıktığını merak ettiğim profesyonel , zira linkedin'de internette bu bilgilere ulaşılmıyor şehven unutulmuş olabilir tabii..