• ümit özdağ'ın sosyal medya hesabından, yapılacak 9 işlemden 5 tanesi yeni doğum-reyhanlı ilçe nüfus müdürlüğü, şeklinde yapmış olduğu paylaşım.

yeni doğanların çoğunun suriyeli olduğuna dikkat çekmek istemiş.

malumun ilanı olmuş.

görsel

kaynak
  • esenyurt nüfus müdürlüğünde de durum aynı.

(bkz: #130900256)
  • istatiksel hiçbirşey ifade etmeyen provakasyon amaçlı paylaşım.
    madem böyle birşey yapıyorsunuz, bütün gün bekleyin öyle bir sayı verin.
    not:aile planlaması eğitimle paraleldir, ülkemizin başkanın 3 çocuk istediği yerde böyle şeylerin olmasını beklemek olası bile değildir.
    not2:o bölgede tetanus aşısı bile kısırlaştırılıyor düşüncesiyle vurdurmuyorlar neyi nasıl planlayacaksın.
  • çok değil 20-25 yıl sonra bu yeni doğan bebekler büyüyüp bir de onlar çocuk yaptığında işte o zaman durumun vehameti ortaya çıkacak. türk halkı, türkiye'de azınlık olacağı günleri görecek.

edit: bazı arkadaşlar diyor ki “bu veriler istatistiksel olarak hiçbir anlam ifade etmez.” açın o zaman kaç milyon suriyeli bu ülkede var ve doğurganlık hızına bakın.

2018 yılında gerçekleştirilen türkiye nüfus ve sağlık araştırması (tnsa-2018) verileri

doğurganlık hızı: 5.3, sene 2018.

görsel

görsel

siz oturduğunuz rezidanslardan nasıl çoğaldıklarını göremezsiniz. biraz arka mahallelere inerek bu grafiklerin kat ve kat üstünde olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

edit 2: bir de böyle yazanlar var:

görsel

tercih sizin. sen öyle diyorsan öyle olsun.
    ama ben hiç ammar el bekir isminde bir türk görmedim. yine de sen bilirsin.

edit 3: faşist olduk aq.
  • ürüyorlar efendim durduramıyoruz.

şu sözlüğün pembe götlü hümanistleri oturduğu yerden sallamayı amma çok seviyor. ulan ülkenin anasını ziktiler adam hâlâ hümanizm kasıyor. güzelim ülkeyi bildiğin toplama kampına çevirdiler, gelen götelekler de tavşan gibi üreme peşinde, ulan kalacak yeriniz yok hangi ara seviştiniz de çocuk yaptınız mk.
  • akp çocukları tarafından faşist olarak yaftalanacak paylaşımdır.

onlara göre ülkesini sevmek faşistliktir.
  • ümit özdağ haricinde kimsenin gündeme getirmek istemediği paylaşımdır.

ama bizim ekşici solperenlere sorsan ümit özdağ akp'nin adamıdır, aktrolldür. ümit özdağ'ın aktroll olmadığı belli, peki siz kimin trollüsünüz de ümit özdağ'a böyle iftiralar atma ihtiyacı hissediyorsunuz?
  • akp'lilerin din kardeşlerinin üremesi durumu. isterseniz tek doğumda 10 tane doğurun, akp gittiği gibi sizi de ülkenize göndereceğiz.

ne lan bu böyle? bokunu çıkardınız işin.

edit: bir yazar da “ oradaki suriyelilere acil aile planlaması hakkında eğitim vermek lazım. “ diye entry girmiş.

aaaa! niye daha önce aklımıza gelmemiş bu fikir. tüh yaa! neyse, hemen başlayalım eğitim vermeye. onlar da yaptıkları yanlışın farkına varsınlar.

edit2: yazacağınızı bir an önce yazın. az sonra dinci hırsız yalayıcılar, julie andrews gibi alp dağlarında şarkı söyleyen sevgi kelebekleri, oda sıcaklığı popolu hümanist solcular ve alaman foncuları gelip başlığın içine edecekler.
  • halen cihatçıların devlet tarafından desteklenmesi gerektiğini düşünen, ama savaşın sonuçlarından yola çıkarak cahil bir kitlenin düşmanlık duygularını kabartmayı da iyi bilen bir zatın ifadesi.

mal güzel, tezgah güzel.
    —————

aptal saptal mesajlar almamak için ümit özdağ’ın son teskere hakkındaki görüşlerini de bırakayım şuraya

“suriye’de teskere gerekiyor çünkü tsk’nın oradan çıkması için zaman gerekiyor” diyor.

peki ümit özdağ, suriye’nin kuzeyinde tl’nin kullanıma sokulduğunu, devlete ait birimlerin, eğitim merkezlerinin açıldığını bilmiyor olabilir mi?

bu teskere tsk’ya suriye’den çekilmek için mi verildi? herhangi bir allahın kulu böyle bir çekilmeden bahsetti mi?

tsk’nın orada kalıcı olarak tutulmaya çalışıldığını, temel işlevinin idlip’teki cihatçıları putin’in gazabından korumak olduğunu bilmiyor olabilir mi?
hesabın var mı? giriş yap