şükela:  tümü | bugün
 • fanatik fenerbahçelidir. derse fenerbahçe bayrağıyla gelmişliği vardır.
 • bu donem grad. ekonometri ogrencilerine cok kizmis olan hoca...cok iyi insandir, ama ogrencilerine kizdiginda cektirir, gene de sevilir. fanatik fenerlidir, derslerde mac geyigi yaptigi cok gorulur.
 • bilkent iktisattan en az iki yıllığına tobb üniversitesine gidecek olan süper mükemmel iktisat hocalarından biridir. bu sene doçentliğini de almıştır.
 • bilkent e geri dönmüştür.
 • hem merkez bankasına danışmanlık, hem yeni kurulan bölümün idari işleri, hem de akademik araştırmaları dolayısıyla başını kaşıyacak vakti yokken bile kapısını öğrencilerine kapamayan; öğrencilerinin sorunlarına uzuun vakitlerini ayıran hoca, güzel insan, gönül adamı.

  ne zaman bir öğrencisiyle tanışsam, "hangimiz ümit hocayı daha çok seviyoruz"culuk oynarız; hep de berabere biter.
 • tobb etü'de uluslararası girişimcilik bölüm başkanıdır. bilkentteyken, bana iktisatı sevdiren, endüstri mühendisi halimle iktisat doktorası peşinde koşmaya varan şu yola girmemi sağlayan insandır.
 • bilkent'in özlenen değerli, en kral hocası. ne ettin de gittin tobb'a be hocam!
 • sağlam bir fenerbahçe taraftarıdır.kendisinin hafta sonları maça gittiğinden dolayı pazartesi günü sabah dersine sesi kısık ve yorgun bir şekilde geldiği olmuştur ki genellikle maç sonrası günü gelmemeyi dersi başka bir güne ertelemeyi tercih eder.fazlasıyla enerjik insanı derse bağlayan bir yapısı vardır ama ansızın size yöneltebileceği sorulardan dolayı biraz kamufle olarak ve sinerek oturmayı tercih edersiniz onun dersinde.gerçekten işinin piri olarak görürüm kendisini olaya fazlasıyla hakimdir ve bunun yanında gerçekten anlatmasını,aktarmasını çok iyi bilir.sağlam bir yatırımcıdır ve danışmanlık hizmeti vermektedir.ders aralarını ve okuldaki boş vakitlerini genelde çayını, kahvesini içip öğrencileriyle abi-kardeş tarzında sohbetleriyle geçirir.size takarsa dersi bırakmanıza bir sonraki dönem almanıza yol açabilecek kadar alay konusu yapıp uğraşabilir aman dikkat.tobb etü' den de ayrıldı kendisi şu an büyük ihtimalle daha büyük paralar kırma peşindedir.
 • bir süredir özyeğin'de ekonomi bölüm başkanıymış, dün farkettim. bugün ekonomi doktorası yapıyorsam sanırım onun payı çok fazladır. belki sadece konu çok zevkliydi bilemiyorum ama herşey ondan aldığım makro dersiyle başladı.
 • türkiye forbes dergisinde yazmaktadır.

  türkiye’deki yüksek enflasyon tepkisizliğini çok güzel özetlemiş:

  --- spoiler ---

  peki hedeflerin çok üstünde (2 kat fazla) bir enflasyonla karşılaştık da ne oldu? neredeyse hiçbir şey...
  ...

  en önemli sebep, türkiye’de enflasyonun ekonomideki tüm dengeleri nasıl kötüleştirebileceğine dair bir hafızanın ve bilincin olmayışı.

  --- spoiler ---