• usta ölmüş, x tv ana haberin bu olayı sunuş şekli "ümit ustaya özel tabut yapıldı"
    yani tek yazılacak şey bu mudur yao ekrana? yıllarca adamla programlar yaptınız, yemeklerini yediniz. çok mu zor bir allah rahmet eylesin yazmak? ölüm gibi bir olayda bile magazinsel tatlar yakalamaya çalışmak nedir arkadaş?

kendisine de, basın dünyamızın etik ilkelerine de allah rahmet eylesin.
  • 90 lı yıllarda aşçılığın sembolüydü. mekanı cennet olsun.
  • ekranda yemek programı yapan ilk kişi.

allah rahmet eylesin.
  • kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiş tonton :(

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=331166
  • olum haberini alinca sanki kendisiyle 40 yillik ahbapmisim gibi uzuldugum insan. huzur icinde yatsin.
  • yemek tarifleri yaşayacak olan.

not: haberlerde ölümünü karides ile veren haber kanallarını kınıyorum.
  • ümit usta dan en yeni tarifler 2 adlı kitabındaki ekmek kadayıfı tarifi ile beni benden almış tombul kişi.

gerekli malzemeler:
    -ekmek kadayıfı (birde yazmış, bayat olmamasına dikkat ediniz. sağol be ümit usta bizde bunu bilmiyorduk)
    -şeker
    -hede, hödö

ustacım kadayıfı hazır alacaksak ben ne anladım bu tariften, alemsin.
  • bakırköy'de yıllar önce esnaf lokantası tarzı bir dükkan açmıştı rahmetli. ancak iş yapamıyordu. dışarıya iskemle atıp dükkanın önünde otururdu hep. bir gün tinercinin teki kafayı çekmiş ümit usta'ya tip tip bakmaya başlayınca ümit usta rahatsız olup ne bakıyorsun diye tepki göstermişti. tinercide yerden aldığı bira şişesini dükkanın camına atıp kaçmıştı.
  • huzur içinde yatsın. çocukken kafamda tasvir ettiğim aşçıların hepsi kendisi gibiydi; tombul, sempatik ve candan.
  • "aşçı dediğin şişman olur" efsanesini başlatan kişi.

allah rahmet eylesin, evlerimize neşe katmıştı.
hesabın var mı? giriş yap