şükela:  tümü | bugün soru sor
 • emekli kurmay albay.

  kendisini youtube'da halil nebiler'in siyaset gundemi programda tanidim.

  programda cok ilginc bilgiler verdi.

  -yunanistanin ege adalarimizi isgali,
  -pkk'nin terorizm faaliyetleri,nedeni,nasili..
  -abd'nin planlari,
  -askeri yargilamalar,
  ilgili programin youtube linki.

  duz: imla
 • genelkurmay elektronik sistemlerinin mit'e devredilmesini eleştiren emekli albay.

  haber t24.com.tr
 • (bkz: vatansever)
  akp'nin yunanistan'a verdiği vatan topraklarının ısrarlı takipçisi.
 • ege'deki yunan işgali ile ilgili çok çok büyük iddialara sahip emekli albay.
 • günümüzde, genelkurmayın ve dışişleri bakanlığından fersah fersah ilerisindedir.
 • komik adam. şöyle bir açıklama yapmış:

  "abdullah gül, cumhurbaşkanı adayı olamaz. abdullah gül'ün cumhurbaşkanı adayı olmasına engel olan vukuatlarının bir kısmı aşağıda sunulmuştur:

  vukuat 1: abdullah gül, dışişleri bakanı olduğu dönemde türkiye'nin yabancı ülkelerdeki büyükelçilik, başkonsolosluk ve konsolosluk gibi bütün temsilciklerine bir genelge gönderdi. dışişleri bakanı abdullah gül'ün emri ile gönderilen 16 nisan 2003 tarih ve 3487 sayılı genelge, 'fethullah gülen ve okulları' hakkında uygulanacak hareket tarzlarını belirtiyordu. anılan genelge ile türkiye'nin yabancı ülkelerdeki temsilciklerine, gelen heyetlere fethullah gülen okullarının gezdirilmesi, okul açılmasının teşvik edilmesi ve ilişkilerin güçlendirilmesi talimatı verildi. konu ile ilgili haberin bağlantısı aşağıdadır.

  https://www.sozcu.com.tr/…847-sayili-kripto-721961/

  vukuat 2: 26 kasım 2004'te chp milletvekili onur öymen tarafından, dışişleri bakanı abdullah gül'e yazılı soru önergesi verildi. önergede, türkiye'ye yakın bazı adalara yunan bayrağı dikildiği belirtilerek anılan adaların dışişleri bakanlığı ve genelkurmay başkanlığı'nın listesindeki adalar olup olmadığı soruldu. dışişleri bakanı abdullah gül önergeye cevap vermedi. gül, türk adalarına yunan bayrağı dikildiğini ve adaların işgal edildiğini zımnen ve hukuken kabul etti.

  vukuat 3: halkın kurtuluş partisi, 20 mart 2015'de, ege denizi'ndeki türk adalarının yunan askerlerine alenen teslim edilmesi ile ilgili olarak erdoğan, abdullah gül, ali babacan ve diğer sorumlular hakkında tck 302'de tanımlanan vatana ihanet gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu. abdullah gül ile birlikte hareket edenlerin isimleri savcılık kayıtlarına girdi.

  chp, iyi parti ve saadet partisi yetkililerine brifing verildi

  ege denizi'nde işgal edilen 18 türk adası ve 1 türk kayalığı hakkında chp, iyi parti ve saadet partisi yetkililerine tarafımdan 2-4 saat süreli brifing verilmiştir. bu bağlamda;

  chp'den deniz baykal, ilhan kesici, muharrem ince ve haluk pekşen'e, 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumundan önce brifing verilmiştir.

  saadet partisi genel başkanı temel karamollaoğlu ve partinin kurmay heyetine, parti genel merkezinde 17 şubat 2017'de brifing verilmiştir.

  iyi parti'den ayfer yılmaz, tugay uluçevik, ümit özdağ'a ve partinin kurmay heyetine, parti genel merkezinde 19 aralık 2017'de brifing verilmiştir. ayrıca daha önce de koray aydın'a aynı konuda brifing verilmiştir.

  brifingte adaların alenen yunan askerlerine teslim edildiği, baş sorumlunun tayyip erdoğan olduğu, abdullah gül, ali babacan ve diğer isimlerin suça ortak olduğu bilgisi verilmiştir.

  sonuç:

  *dışişleri bakanlığı döneminde, yurtdışındaki fethullah gülen okullarının gezdirilmesi, okul açılmasının teşvik edilmesi ve ilişkilerin güçlendirilmesi talimatını veren, gülen cemaatine sempatisi ile tanınan,

  *ege denizi'ndeki türk adalarına yunan bayrağı dikildiğini ve adaların işgal edildiğini zımnen ve hukuken kabul eden ve ihanete ortak olan,

  *hakkında tck 302'de tanımlanan vatana ihanet gerekçesi ile suç duyurusunda bulunulan ve ismi ankara cumhuriyet başsavcılığı kayıtlarına giren,

  *türk ceza kanunu madde 302, terörle mücadele kanunu madde 3 ve ceza muhakemesi kanunu madde 100'e göre vatana ihanet ve terör suçu işleyen, anılan kanun maddelerine göre tutuklu olarak yargılanması gereken abdullah gül'ün cumhurbaşkanlığı'na aday olması asla kabul edilemez.

  yukarıda sunulan somut gerekçeler rağmen, abdullah gül'ün chp, iyi parti ve saadet partisi tarafından ortak aday gösterilmesi halinde yüksek seçim kurulu'na başvurarak abdullah gül'ün adaylığına itiraz edeceğim.

  kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  ------

  gören de der ki şu anki başbakan fethullah gülen şiirleri okuyup methiyeler düzmedi.

  gören de der ki şu anki cumhurbaşkanı 15 yıl kol kola diz dize fethullah gülen ile ittifak yapmadı. onun kadrolarını kullanıp atatürkçüleri hapislerde süründürmedi. "hadi gel bitsin bu hasret" diye oralarda buralarda bağırmadı.

  hani nerede yüksek seçim kuruluna itirazın? işin gücün şov. herkes gücü yettiğine uzatıyor dilini. hadi itiraz et tayyip erdoğan'ın adaylığına. yer mi? kayadan toz koparabilir misin?

  en önemlisi de şu:

  sen kimsin?
 • selahattin demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığının iptal edilmesi için başvuruda bulunmuş kişi.

  haber: https://tr.sputniknews.com/…twitter_impression=true
 • turizm bakanı mehmet ersoy'un işgal altındaki türk adalarında yunanlılarla birlikte otel işlettiğini ortaya çıkarmış vatansever emekli subay. link
  (bkz: ets tur'un işgalci yunan'a desteği)