şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: pink floyd)
  (bkz: ummagumma)
  ha bi de
  (bkz: dünya)
 • -several species of small furry animals gathered together in a cave and grooving with a pict-

  paramiliter canlı gruplarının yaşadığı, seslerinin çarpıştığı, her gün başka birinin bağımsızlığının ilanına şahit olunan ülke.
  güneşten alınan ışınların mimik olarak yansıdığı ve başka hiçbir şeyin baki kalmadığı, ve hepsi gibi garip hepsi gibi bir bütün.
  çekim alanına meyledenlerden haber alınamamaktadır.
 • habitatlar arası hiçbir geçişe izin verilmeyen dünya. öyle ki burada yetişen canlılar, geliştirdikleri bilinci birbirleriyle paylaşmaya yasaklanmışlar. yılanımsı varlıklar sadece kıvrılabiliyorken dört ayağı bulunan canlılar dans etmekten men edilmişler. ortak olan tek aktivite ise her gün doğan güneş ile gözlerini açmaları ve batmakta olan güneşi gördüklerinde sessizce ve kıpırtısızca yaratıcılarının ışıklarını almasını izlemeleriymiş. gündelik yaşamlarının ayrıklığı dışında sadece bu iki eylemi ortak yapmalarına izin varmış. aksi taktirde çıkacak karmaşa, bilinen tarihin sonunu getirebilirmiş. fakat kuytu köşelerde, dağların bilinmeyen derinliklerinde bir prometheus hiç yetişememiş. bu yüzden rivayet edilir ki ummagumma dünyası çöl olan ilk dünyadır.