şükela:  tümü | bugün
 • daha kaç defa göreceğiz daha kaç defa şahit olacağız bilemiyorum ama müslüman ülkelerin pakistan harici (onunla da çok daha özel bir ilişkimiz var) tamamı türkiye'yi suriye harekatından dolayı veto etmiştir.
  sonradan dönse de macaristan yanımızda yer almıştır. araplara güven olmaz lafını bir kez daha görmekteyiz.

  ama benim arap sevici çomarlarım ders çıkardı mı? sanmıyorum ders çıkarsalar zaten bu durumda olmazdık aq!
 • değişik bir sav. buzdağına görünen taraftan bakmak böyle bir şey. açıkcası bae, suudi arabistan, mısır gibi ülkeler, tam anlamıyla amerika'nın köpeği olmuş, neredeyse tamamı ingiliz ya da amerika vatandaşı yönetimlerce yönetilen ve müslümanlıkla alakası olmayan kukla devletlerdir. buradaki halkın çoğunluğu için aynı şeyi diyemiyoruz. o insanlar için hz.muhammed'in ümmeti olmak hala önemlidir. bir grup hain emperyalist uşağı oligarşik grup için ümmeti bırakamazsınız. gün gelir devran elbet döner. yönetsel vasıflı baba devletler
  -ki bunlar ingiltere, rusya, çin ve türkiye oluyor- her daim komşularında kalbi kendisi ya da bir ortak amacı için atan halktan ümidini kesemez. ümmetlik bilinci bu devletlerde şu an olmasa da ileriye dair umutlar hep canlı tutulmalıdır. nerede hata yapıldığı sorgulanmalıdır. 500 senelik bağlantıları 100 yıllık kukla devletlere yedirmemek lazım.
 • laik demokratik cumhuriyet olgusunun hala tek umudumuz olduğunu hatırlatmıştır.

  kahrolsun piç kuruları.
 • hemde ümmetin üstüne
 • günümüzde ümmetçiliğe inanan kim var ?
  ha pardon. bizde ki bir parti ve o'nun amansız destekçileri vardı.

  bundan sonra ümmet kavramı türk tarihinden silinip gitmelidir. gördük çok şükür ümmeti '
 • ümmetçilik çökmemiştir. zaten yoktu. iç siyaset malzemesi edilen başka bir konuydu sadece. yeni osmanlıcılık gibi. halkları uyutmak için ortaya çıkarılmış başka bir sav sadece. filistin meselesi gibi aslında. dün twitter'da filistinliler için onlarca hakaret. biz onlara böyle böyle yapmışken. e soruyorum ne yaptık biz adamlara? en büyük ticari ortaklarından birisi israil, en büyük diplomatik ortaklarından birisi israil(mavi marmara tatsızlığı ve devamında yapılan anlaşmalı tartışmalar hariç) ve sen filistinlilere neden diye soruyorsun. çünkü ülke içinde algı: "biz filistin için çok çabalıyoruz." halbuki alakası yok. filisitin de tamamen bir iç siyaset malzemesi. neyse. bizim gibi ele geçirilmiş medyaya sahip günden güne dışa kapatılan ülkelerde bu tarz sanrıların olması oldukça normal.
 • ya bu ümmet dediğiniz 1. dünya savaşında padişahımız halifemiz sultan reşad cihad ilan ettiğinde (bkz: cihad-ı ekber) siklemeyen ümmet değil mi? hatta tam tersi cihadı tersinden anlayıp bize savaş açan ,islamın düşmanı hristiyanların yanında müslümanlarla da savaşmamıza ve büyük kayıplar vermemize neden olan ümmet mi?

  bizimkilerin şöyle acı çekiyor, böyle mağdur oluyor diye ağlayıp durduğu filistin 'in bayrağı nereden geliyor?

  ümmet tarih oldu tıpkı haçlı zihniyeti gibi. herkes ekmeğinde bak işine.
 • ümmetçilik kurtuluş savaşında zaten çökmüştü. yerine mazlum milletlerin dostluğu getirilmişti. tarihi götü ile okuyan vatandaşların bok yemesiydi yeni ümmetçilik dalgası. "arap baharı" sonrası ölü sevenler iktidara gelice ölüp giden ümmetçiliğin meftası ile milleti oyalamak mecburiyete dönüştü. duruma pek uyanacakları da yok aslında. ölen hanımları ile ilişkiye girme derdindeki adamlara ne anlatacaksın.
 • başlıkta mantık hatası var. bir şey bir kere çöker. daha önce çöktüyse tekrar çökmesi söz konusu olamaz.

  ümmetçilik uzun zamandır halife diye bir şey olmamasından da rahatça anlaşılacağı gibi resmi olarak çoktan çökmüştür. liderliği belli bile olmayan ümmet olamayacağı için ümmet diye bir şey yoktur bugün.

  var diyorsanız göstereceksiniz. öyle boş beleş slogan atmakla ümmet varedilemez. sadece üniversite solcusundan farkınız olmadığını gösteririrsiniz.
 • ümmet için anıra anıra ağlayan ve bu uğurda ülkenin gerek iç dinamiklerin gerek osmanlı dan bile dokunulmaya kıyılmayan miraslarını ve gerekse dış siyasetinin içine eden bir kitle varsa ve kendine ümmet diyorsa değil üniversite ilkokul solculuğu bile sizi yerin dibine gömer. sen hiç merak etme deli yürek!

  göstermeye gerek var mı allah aşkına?