şükela:  tümü | bugün
 • iftarlık gazoz filminde gülizar karakteri ile rol alan londra'da oyunculuk eğitimi almış müthiş yetenekli insan kişisi.

  yüksel aksu filmlerinde genellikle yerel halkı oynatır, filmi izlerken ümmü'nün tiyatroculuk eğitimi almış muğlalı biri olduğunu düşünmüştüm sanırsam muğlalı değil.

  muğlalı olmayıp da muğla şivesini mükemmel konuşan birisi. helal olsun.

  annesinin sarı taşaklısı.

  edit:muğlalı imiş.
 • muğlalı olduğunu okuduğum ama ona rağmen londralar görmüş türkçeyi mis gibi konuştuğunu tahmin etsem de şiveli haline de bayıldığım kadın. iftarlık gazozun sonlarına doğru hadi yap şu çıkışı yap artık e yapsana dedirttikten sonra 2-3 damla göz yaşını saldırtmıştır kendileri aşağıya
 • kendisi bodrumludur. * londra'dan yüksel aksu'nun ricası üzerine gelip filmde * oynamış ayrıca çocuk başrol berat efe parlar'ın oyuncu koçluğunu da üstlenmiştir.
 • londra değil eskişehir anadolu üniv. eğitim almıştır. erkan petekkayalar gibi onlarca oyuncu çıkaran devlet okulundan yani.
  ayrıca ilk filmi dondurmam gaymak'tır.
  nerden bu kadarını biliyorum derseniz, hayranı değilim eski ev arkadaşımın sevgilisiydi.
  velhasıl gün gelip beni böyle ağlatacak deseler hayatta inanmazdım. bravo ümmü. ayrıca inş yemek yapmayı öğrenmişsindir.
 • muğla'da çekilen filmlerde oyuncularda sırıtan öğe muğla şivesinin yapaylığıdır genellikle. kendisi muğlalı olmasından mütevellit iftarlık gazoz'da muğlalı kadın rolünün hakkını sonuna kadar vermiştir. amatör ve yerel oyuncular şiveye sahip olduğu için sırıtmaz fakat kendisi profesyonel bir oyuncu olduğu için rolünü en yüksek düzeyde oynamayı başarmıştır. filmdeki en dikkat çekici performans da kendisine aittir. filmde kullandığı sözler bana annemi hatırlattı. sanki annemi izliyordum beyazperdede. ne zaman kendisi sahnede gözükse duygulandım sırf bu yüzden ve annemin sıcaklığını hissettim.
 • rahmetli babaannemin gencecik kızını toprağa verirken ki ağıtlarını ve bana seneler öncesini karmakarışık bir hüzünle yaşatmış oyuncu. ilk kez yaşamımdan bir kesidin canlandırmasını beyaz perdede izlemiş gibi çıktım o sinema salonundan. ve kendisinin rolü cok büyük bunu hissetmemde.

  gara kızım demiş annesi derdi babaannem saçlarımı okşarken. keza rahmetli halacığım için de pamık gızım demiş annesi diye sever ağlardı senelerce ardından. bu kadın benim babaannemdi yaklaşık 2 saat boyunca beyaz perdede. ben de o feryadı ve ağıdı; dünyası yaşadığı köy kadar olan zavallı babaannem için yaktım içten içe ümmü hanımefendinin mükemmel oyunculuğu karşısında.
 • iftarlık gazoz filminde çok da fazla olmayan rolüne rağmen parlamıştır, filmin gizli yıldızıdır gözümde.
 • iftarlık gazoz filmindeki performansıyla üstesinden gelemeyeceği rolün olmadığı izlenimini vermiş aktris.