şükela:  tümü | bugün
  • çanakkale savaşı belgeseli ile bir yandan yaparken bir yandan yıkan belediye.
    [çanakkale geçilmez 'i hurafelere bağlama ve mustafa kemal 'den çok az söz etme şeyi.]
  • (bkz: #8664360)
  • barinagini derhal kriterlere uygun bir yer haline donusturmesi - ilk once de gonullulerle isbirligi yaparak kopekleri ac birakmamasi gereken belediye.

(bkz: umraniye barinagi)
  • türkiye cumhuriyeti tarihinde en cok inşaat ruhsatı veren belediye.
  • yoldan cok kaldırım yapan belediyedir.
  • gecimini, yol kenarlarina yaptirdigi parali otoparklardan saglayan ornek belediye.
  • aşağıdaki olayı yaşamama sebebiyet vermiş bir günümü aydınlatmış belediyedir ümraniye belediyesi.

tarihini tam hatırlayamayacağım 2007 genel seçimlerinden önceki günlerden biriydi. her gün yürüdüğüm çarşıdan geçerken birden dikkatimi hasan can ın kendinden emin ve büyük işler başarmış yüz ifadesiyle yer aldiği çarşaf çarşaf ilanlar dikkatimi çekti. hemen yanında yazan cümleleri büyük bir merakla okudum. çok beklediniz ama değdi, güzide ilçemizin çok ihtiyacı olan kuruma yahut yapıya kavuşacağız diyen, arkası yarın tarzında bir afişti karşımda bulunan. artık yürürken bir yandan da düşünüyorum, ihtiyacımız olan ve yapılması muhtemel yapıları; büyük bir tiyatro salonu, zira haldun alagaş takinden daha iyisi olabilir ya da içinde herşeyin hatta kitap yahut bazı mecmuaların satıldığı dükkan bile bulunan bir alışveriş merkezi, böylece her defasında kadıköy yollarına düşmekten kurtuluruz. olabildiğince uç noktalara da gittim bizimkilerin işi belli olmaz diye, işte opera salonu, güzel bir sinema derken öyle unuttum gittim konuyu. birkaç gün sonra afişlerin devamı geldiğinde gülümsemekten alıkoyamadım kendimi. bunca yıldır beklediğimiz ve nihayet kavuşacağımız o mühim şey bir nikah sarayıymış, evet evet aklımın ucundan bile geçmeyen nikah sarayı. her daim meşgul olan ilçe sakinlerimiz yılın bir günü nikah kıydırmak için üsküdar ya da kadıköye gitmekten bıktığı için, meğer içten içe hep özlemini çekmişiz bu sarayın. bizim niye kendimize ait bir nikah sarayımız olmasın değil mi? afişteki yazı devam etmekte, normalde bir sene süren inşaat sekiz ayda tamamlanacak ve seçimlerden hemen önce büyük kavuşma gerçekleşecek. hey allahım insan harcayacak çok parası olunca ne yapacağı şaşırıyor haliyle. şimdi buna gülmeyeyim de neye güleyim, o paraları anladım artık kaldırımlar için harcamayacaksınız ama en azından gözünüzü seveyim paracıkları bizi kültürel açıdan doyuracak şeylere ayırın...
  • rte ümraniye'den geçecek diye billboardlara "hoş geldiniz sayın başbakanımız" yazdıran belediye.
    aynı zamanda önce asfalt yapıp sonra yolları kazan, apartman numaramızın 11 - 15 arası gezindiği (biz ortalama 13 alıyoruz), sokak içinde 5 - 6 katlara izin verip ana cadde* üstüne 4 kattan fazla izin vermeyen (sokak içinde 14. katı attılar, çamlıca kapandı) belediye.
  • 5 senedir ödüllü hikaye ve şiir yazma yarışması düzenleyen belediye.

http://dunyabizim.com/news_detail.php?id=238
  • öykü yarışmasına haldun taner öykü ödülü'nden daha fazla ödül veren tek organizatör olabilirler.* ama şu konu saplantısı yüzünden, hiçbir zaman belirli bir kitlenin dışına ulaşamayacaklar. en çok da ona acıyorum bilir misin?