şükela:  tümü | bugün
 • ümraniye'de muhtemelen kendisine "meczup" denecek ve salıverilecek şahsın gerçekleştirdiği eylemdir.
  link
 • kendisine küçük hedefler koymuş bu genç bıdırık müslümanın en kısa zamanda işid saflarına katılıp cihad yaparak bir şehit mertebesine hızlıca yükselmesini öneririm. biz de kendini de uğraştırma lütfen.
 • buna o cesareti veren iktidar suçludur.

  rte'nin fotoğrafının olduğu miting afişini yerde görüp almazsan popondan kan alırlar, üstüne vatan haini ilan edilirsin fakat türkiye cumhuriyetinin kurucusuna her tür hakarette bulunmak serbesttir. küfür de edersin, büstüne de zarar verirsin. nasıl olsa serbest kalıyorsun, yasa da var aslında ama hiçbir halta yaramıyor, çünkü yasalar sadece akp'lileri ve yandaşlarını korumak için var.
 • siyasal islamcıların, üretemeyince yok etme içgüdülerinin ortaya çıkmasının son örneği.

  anıtkabir çevresinin imara açılması, atatürk büstlerine saldırı yapılması, eğitim müfredatından atatürk ilke ve inkılaplarını yok etme çabaları hep var oldu. ancak siyasal islamcıların ve beslediği güruhun atladığı, belki de korktuğu için görmezden geldiği bir nokta var; atatürk bir heykelden veya simgeden ibaret değildir. atatürk, bir ideolojinin ete kemiğe bürünmüş hali, yüz yılı aşkın süredir yaşayan bir fikrin içimize yansımasıdır.

  herhangi bir siyasal islamcı, dünyaya dair en ufak bir fikir üretemediği için, psikolojik olarak; benimsemediğini şiddet yoluyla yok etmeye çalışıyor.

  öldüremezsiniz, yok edemezsiniz. çünkü o'nun bize bıraktığı değerleri taşıyan milyonlarız. atatürk bir tane ama atatürkçü milyonlar!
 • "bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, hint'ten, mısır'dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur."
  mustafa kemal atatürk