şükela:  tümü | bugün soru sor
  • deniz, kum ve gece hayatıyla meşhur, tropikal ananas bahçelerinde yeryüzündeki cenneti yaşayacağınız, güzelim ümraniye'de,
    santral'den sondurak'a herhangi bir yerdir.
  • santralden atakent'e kadardır, çakmak köprüsünden sonrası ayrı bir dünyadır. eğer köprüden geçilecek ise çok büyük ihtimalle buyaka, meydan avm veya ikea için gidilir.
    sondurakta oturan biri olarak metro olduğu için çok mutluyum lakin ümraniye'nin çarşısının eskiye oranla oldukça ölü olduğunu söyleyebilirim, kuru kalabalığın mal gibi çocuklarıyla dolaşması ümraniye'ye yakışmamaktadır.merkezde bulunan canpark avm kafeleri dışında güzel değildir. hatta columbia mağazasının açıldığı gibi kapandığını çok iyi hatırlarım. sonra adidas ve puma'da kapandı. geriye nike kaldı o da zoraki tutunuyor.spx, bazı türk giyim mağazaları kapandı. vakko butik duruyor mu unuttum.superstep hala yaşıyor.

    çarşı içindeki meydan çok değişim yaşadı igdaş binasının olduğu zamandan yıkıldığı zamana kadar her şeyi bilmekteyim.bir dönem mcdonald's vardı kapandı.metro yapacağız diyerekten aslında minibüsçüleri ve çarşı esnafını öldürdüler. santral bir dönem perişan oldu. metronun olmadığı zamanlar minibüsler tantavinin paralelinden kısıklıya doğru çıkıyordu.şimdi ise metro ile santral daha elitleşti.belediyenin eski yerlerinde güzel bir kaç kafe var. çarşı oldukça aç, fakir boş insanların gezdiği bir yer gibi oldu. bu halinden memnun değilim eski günlerine dönse güzel olurdu.
  • (bkz: dışı)