şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bölgesel amatör lig 11. grupta şampiyon olarak spor toto 3. lig'e yükselen takım.
 • " tff 3.lig ve bolgesel amator lig" yamasi ciktiktan sonra football manager 2013 oyununda, kariyerime basladigim takim. simdiye kadar iki hazirlik maci yaptik, ilk macta kucukcekmecespor'u deplasmanda 3-1 yendik ama tepecikspor ikinci macta geldi bize 4-2 cakti.. forvet hattimiz yeterli ama defans s.o.s veriyor.

  (bkz: yeni baslayanlar icin ümraniyespor)
 • bugün almış olduğu galibiyetle tff 3. lig 1 grup'ta bitime 4 hafta kala 2. lig'e şampiyon olarak çıkmayı garantilemiş olan takım..
 • bitime 4 mac kala sportoto 3.lig sampiyonu olarak, sportoto 2.lig'e yukselmis takimim..
 • football manager 2015 te seçilebilecek takımdır. sonunda bağ kurabildiğim bir takımla başarıdan başarıya koşacağım.
 • 1999-2002 yılları arasında genç takımında futbol oynadığım ve aynı zamanda profesyonel futbol kariyerimin bittiği takım.
  10 yıl içerisinde büyük atılım yaparak amatör ligden, 2.lig’e kadar yükselmiştir. kasımpaşa spor kulübü örneğinin bir benzeri olduğunu görebiliriz.
  28 nisan 1993 yılında ümraniye çöplüğünün feci şekilde patlaması ve onlarca kişinin ölmesi aslında yıllar sonra bu kulübün gelişmesine katkıda bulunacak bir olaydı.
  1997 yılında çöplüğün patladığı yere hekimbaşı spor tesislerinin temeli atıldı. tesisleşmenin başlaması kulübünde büyümesine büyük ölçüde katkı sağladı. tesislerin açılışı 2002 yılında yapıldı. tesisleşmeyi tamamlayan kulüp artık gelişmeye ve büyümeye hazırdı.
  yeni belediye kanunu çıkmadan önce ataşehir ve çekmeköy’ün büyük kısmı ümraniye’ye bağlıydı. nüfusu 1 milyondan fazlaydı. taraftar kısmı zaten hazırdı. ümraniye belediyesi yıllardan beri hükümet ile aynı taraftaydı. böylelikle para işi de tamamdı.
  5 yıl içerisinde yeni bir istanbul takımını 1.ligde görürsek şaşırmayalım. muhtemelen ismini değiştirirler. “dîvân-ı hümâyûn spor “ güzel bence.
  not: başka bir takıma geçmek için lisansımı vermemeleri nedeniyle futbol kariyerimi bitirmek zorunda kaldım.
 • yukseldigi 2. ligde de firtina gibi esen takim. yeni malatyasporumuzun bu seneki belalisi olacak gibi.
 • 2. lig beyaz grupta son üç haftaya 5 puan önde lider giren takım. adım adım ptt 1. lige yükselmek üzereler.
 • ptt 1.lig'in yeni kartalsporu olma yolunda hızla ilerleyen takım.
 • bu sezon 1. lig biletini almak için köklü çınar istanbulspor ile yarışıyorlar. sezon sonuna 3 kala bir adım önde gidiyorlar. açıkçası bu sezona kadar kendilerinin yalnızca adını biliyordum. dolayısıyla bu entryde herhangi bir ön yargı bulunmamaktadır.

  sezon başından beri her iki camianın da profillerini ayrıntılı olarak inceledim. istanbulspor ne ise, ümraniyespor onun antimaddesi adeta. camialar arasında uçurum var. örneğin istanbulsporlular paskalya kutlarken, bazı ümraniyeliler istanbulsporluları "satırla doğramaktan" falan bahsediyorlardı. taraftar kitlesi daha bitirim ve osmanlı ocağı gençlik kolları gibi. kıyaslayınca istanbulspor tribünü ise daha ziyade chp'li, kadınların ve çocukların geldiği, bandosu* falan olan bir kitle.

  ekonomik açıdan da ümraniye belediyesi açıkça ümraniyespor'u destekliyor, istanbulspor ise kendi yağıyla kavruluyor.

  ümraniye'nin stadında başbakan ahmet davutoğlu'nun fotoğrafları var.

  arkalarındaki destek de göz önüne alındığında yeni bir kasımpaşa, başakşehir, osmanlıspor doğuyor gibi.

  hayırlı uğurlu olsun.