• haberi okumadan yorum yapanları gösteren başlık. yolculardan birinin ifadesi,

''firma yetkililerinin kayseri'den uçağa bindirileceklerini söyleyerek kendilerini otobüse aldığını ifade eden kılıç, "otobüse bindirdikten sonra şanlıurfa'da balıklı göl'ü gezdireceklerini söylediler. akşam olduğunda bizi götüremeyeceklerini belirtip elbistan'a geri getirdiler." dedi.

yolcular balıklı gölü mekke medine sanmamış yani. evet başlık komik ona diyecek birşey yok. ama aslını öğrenmek gerek. siz siz olun önce haberi okuyun. sonra millete çomar diyorsunuz.
  • urfa'ya peygamberler şehri demiyorlar mıydı, adamlar yine insaflı davranıp uhrevi bir yere götürmüşler. bence sayılır bu da, ya batum'a falan götürüp bıraksalardı. ucuz umrenin sevabı bu kadar oluyor işte.
  • ya maraştan yola çıkmış bide otobüs insan bi düşünür 2 saatte nasıl geldik diye :)
  • ortalama bir müslümandan beklenecek davranış ve tavırdır. islam dininin temelinde zaten bu vardır. bir de şaşırıyorlar sanki müslümanlar dürüstlük timsaliymiş gibi. öncelikle bu müslüman denilen kişiler ortadoğulu'dur.

falih rıfkı atay da, zeytindağı kitabında; “yalan söylemek, şark'ta ayıp değildir” diyerek ortadoğu hakkında bize fikir verir. hatta bunu bir de kılıfına uydurursa o kişiye yalan söylüyorsun diyen suçlu bile çıkar.

içine din, yani orta doğu mitolojisi giren her şeyden uzak duracaksın, yoksa adamı urfa'ya da götürürler, afrin'e de, şam'a da.
  • çok da orjinal olmayan bir fikirdir.

daha önce yapılması değilse bile düşünülüp kurgulanmış bir eylemdir. ihsan oktay anar (saygılar olsun) efrasyab'ın hikayeleri romanında güney doğu'da bir köyde çalışan bir imamın okuduğu bir ansiklopedideki "buda" bölümünden etkilenerek, hacca götürmesini istedikleri bir ihtiyarı hindistan, çin, uzak doğu ellerine götürüp kendi merakını giderir.

okumayana şiddetli tavsiye edilir. okuyanlara da bir kere daha okumaları , pişman olmayacakları duyrulur.
  • urfa için peygamberler şehri derler ya onunla bir bağlantısı vardır muhakkak.

(bkz: aldatıldık)
  • gülermisin, ağlarmısın. ben artık ağlama ve kendileri adına üzülme faslını geride bıraktım. artık ilgiyle takip ediyorum. insanımızın yaratıcılığına hayran oluyorum. ulan topraklarımızda tarım yapılmıyor, petrolümüz yok fakat son 15 yılda iyi sahtekar yaptı valla.
    özal zamanının ''benim memurum işini bilir ''sözü günümüzde ''benim dindarım işini bilir''e evrildi.
  • memleketimde armut çok olunca hasat da bereketli oluyor.
hesabın var mı? giriş yap