şükela:  tümü | bugün
 • abdurrahim ete tarafindan yazilan güzel eser.
 • an itibariyle ilk bölümü yayınlanan iç karartıcı yeni fox dizisi
 • hakkında düşündüklerimi burada özetlediğim yeni dizi:
  #/63868593
 • dizi iyi gibi, du bakalım nasıl devam edecek. (nezaretin duvarında aldırma gönül ilgimi çekti.)
 • lan dizide hapishane sahnesi çekmişler, (gençlik ıslahevi de olabilir) koğuşta 20 çocuk var ama bi' tane at hırsızı kılıklı yok, hepsi jön, hepsi cillop.

  yapacağınız işi öpeyim, çok net.
 • evet kabul edilsede edilmesede bu ülkede islah evleri var malesef çocuk suçlular var en azından farkindalik oluşturuyor en azından bende. zengin hayatları yine gözümüze sokuyor ama çifte standartın piyasada dönen torpilinde dibine vurmus emeklerine sağlık. lakin günü yanlış pazara alsalar yada cumartesiye daha tatlı olur.
 • keyifli giden bir dizi. diğer dizilere göre farklı bir havası var.
 • "ilk bölüm başlar başlamaz sözlüğe de birşeyler yazdıralım" diye pr kararları alınmış yeni dizi... reklam kokan satırlar her zaman kötü kokuyor.
  yapımda ve yayında emeği geçenlerin yolu açık olsun.
  dileriz, üretime verilen önem, pazarlama tekniklerine verilen önemden daha kaliteli olur.
 • hapishane dizisi dendi, biraz bakayım dedim. hakikaten tiviye mahkum olmayışımı kurban keserek falan kutsamalıyım. insanlar böyle şeylere mahkum edildiğinden diriliş dizisini eleştirilemez falan sanıyor.

  inceleme: dizi adından da anlaşılacağı üzre(kelepçe) hapiste geçiyor.(yersen)
  genç zengin çocukları ve es kaza aynı ortamlara mahkum edilecek fakir ailelerin trajik hikayeleri. buraları bir şekilde yiyebilrsin. klişenin dibi ama napalım bulamadık idare edin dendi yedik. zaten türkiye'de bir diziden iyi senaryo ve diyalog beklemek sizin kendi ayıbınızdır. ama azıcık ortam yaratabilin bari be. güya hapiste geçiyor ama ben ilk izlediğimde direk zengin bebelerin kolej yaşamı sandım on dakika. meğer hapistelermiş. o kıyafetler o rahatlık vesaire. sonra, adamlar zaten habire dışarda. okula gidiyorlar, baloya gidiyorlar, okul veya arkadaşları ne etkinlik düzenlese hop ordalar. hapishane oldu sana yatılı yurt. bir de üstüne haftasonu izinleri dayadılar. ulan bu ne, pansiyon diye adamların aidat ödemesi gerekir hapishaneye.

  elin dizisinde hapishanede pencere görünce için ferahlıyor. seni öyle bir sıkıştırıyolar ki duvarlara klostrofobin azıyor. ama yemiyor bizde işte. öyle kafelerde oturup senaryo yazan adam nası hapishane ortamını kaleme alacak. 3 bölüm yürütememişler. bütün hikayeyi dışarı yığmışlar hemen. adamlar hapse mahkum güya ama şehirde otomobilleriyle fink atıyor, cinayet işliyorlar.

  hapishane ve erkek dizisi temelde, ama sahnelerde daha çok genç, yüzleri parlayan sarışın kızları görüyorsun. yahu elin dizisi yaptığında sadece erkek gördüğünden homofobinden oluyosun(misalen). erkeklerin erkeğe olan muhtaçlıklarını izliyor şaşırıyor/geriliyorsun. burdakilerin bir eli yağda bir eli bağda. valla varsa istanbulda böyle bir hapishane beni de yazdırın. ne zamandır taşınmak istiyordum da geçinemem diye gelemiyordum mis gibi fırsat olur bana da.
 • yapımda ve yayında emeği geçen herkesin kazandıklarından zehir, zıkkım olması dileği ile. bu gençlere reva gördükleri "dizzyyler" için.