şükela:  tümü | bugün
  • boyle universite soylesilerinde buyukler ile ulke ve gelecek hakkinda ufak bir konusma baslar. o konusmaya eklenir hep. ben umudumu kaybetmedim siz de "umudunuzu kaybetmeyin" diye. tam olarak boyledir. sakin ha kaybetmeyin. devlet adamlari falan da soyler. bugunu siktir edin gelecege bakin babinda. umutlu olun biz bir bok yapmayacagiz ama siz yapacaksiniz babinda.

biz bur halt yapmayacagiz demenin diger bir yolu da siz bizim gelecegimizsiniz, bizi kurtaracaksinizdir.
  • beklentiler umutlar değil mi insanı üzen. siktir edin.
  • benim için çok geç sanırım. zira ben umudumu da ümidimi de kaybettim. insanlığa karşı hiçbir inancım kalmadı. insanın içinde zerre kadar iyilik taşıdığı hususunda inancım tamamen bitti.
    neden bitmesin ki?
    ten rengin farklı olur, öldürülürsün.
    dilin farklı olur, öldürülürsün.
    doğum yerin farklı olur, öldürülürsün.
    cinsiyetin farklı olur, öldürülürsün.
    dinin farklı olur, öldürülürsün.
    mezhebin farklı olur, öldürülürsün.
    ...
  • umut nedir ? umut ; bir hayaldir olmasını çok istenen şey için elde etmede ya da ulaşmada en önemli unsudurdur. yani umudumuzu kaybetmeyin diyorsunuz da ne için umut ? ortada güzel ve temiz bir şey mi kaldı ? müzik kirlendi , aşklar kirlendi , arkadaşlık kirlendi sonunda her şeyden uzaklaştık yalnız kaldık şimdi yalnız ve umutlu mu olalım ? yok arkadaş yalnız kalırım ama onlar gibi kirlenmiş kendini kaybetmiş olmam.
  • bu cümle kurulduysa umut yoktur.
  • umut öldü adalet öldü hukuk öldü demokrasi komada hadi hayırlısı
  • her zaman umut vardır.