şükela:  tümü | bugün soru sor
  • heyecan yaratan olaydır.

bir kez hesabıma öylesine bakarken denk geldim.

(bkz: umulmadık anda cepten çıkan para) olayına benzer ama bu daha tanımlı daha tatlı. dekontu falan var yani.

hep yatsın böyle :)
  • hayra alamet olmayan para. unutun bir süre sonra geldiği gibi gider. çünkü muhtemelen yanlışlıkla yatmıştır. harcayıp sonra donunuza kadar geri ödemeyin.
  • yillar once sirketimin banka hesabima 50.000 dolar kadar bir havale gelmisti.

boyle bir para beklemedigimden bankayi aradim, yanlislikla gonderildigini ogrendim. banka gorevlisi baskasina gelen bir yurtdisi havaleyi yanlislikla benim hesabima aktarmis.

cakal muhasebecimin "ustune yatalim, nasilsa dava acmadan alamazlar. bu zamana kadar da iki-uc yil gecer, kullanmis oluruz" tavsileyelerine kulak vermeden parayi bankaya iade etmistim.

banka muduru bir hafta boyunca hergun cesitli hediyelerle tesekkure gelmisti. subeyi buyuk bir beladan kurtarmisim anlasilan.
  • kızgın kumlardan serin sulara girmek, kuru fasulyenin üzerine baklava yemek, alarm zili çalınca o günün aslında pazar günü olduğunu anlayıp yeniden uykuya dalmak, galatasaray'ın bir avrupa kupası daha kaldırdığını görmek gibi bir şeydir.

velhasıl mükemmel bir şeydir.