şükela:  tümü | bugün
 • bir çok insan tuttuğu takımın galibiyetinde rol oynamak üzere, toplu olarak maç izlenen mekânlara sarkıtmıştır kendisini. kimi zaman arkadaşlarıyla, kimi zaman yek başına. arkadaşlı gitmelerde veya önceden ahvalini bildiğimiz insanları bu tür topluluklar içinde gördüğümüzde, tabii maçtan fırsat bulup gözlemleme şansımız olursa, bir insanın nasıl galeyana geldiğini, ne biçim değiştiğini, kendini göstermek için nelere başvurduğunu müşahade etme şansımız olur.

  normalde hiç küfretmeyen adam bile sesinin çıktığını, olaylardan biraz haberdar olduğunu [en azından halı saha maçlarında 3-5 ara pası attığını], süt ve çikolatayla beslenmediğini göstermek üzere önce kısık sesle, daha sonra da, elbette ki kendini kaptırarak, artan bir volümle küfür sıralamaya başlar.
 • bu arkadaş ilk küfürden sonra oturduğu yerde sağa sola kaykılarak yerini yurdunu belli eder ve dikiz gözlerle etrafın kendisine olan tepkisini öğrenmeye çabalar. kendisiyle birlikte aynı oyuncuya küfür eden bir yandaş bulursa keyfi çakır olur, heybetlenir, anayı, avradı sokabilir küfür salatasının içine. kimi zaman bir coşma gelir ki, bu coşma sayesinde küfürün ardından el kol hareketleriyle desteklenmiş "illallah, allah belanızı versin" gibi bir tamamlayıcı kullanır.
 • küfür eden adamın istediği çok fazla bir şey yoktur, daha doğrusu takıldığı tek bir nokta wardır. bu ya bir oyuncu/taktik değişikliği, ya hakemin güvenilmez bir tip oluşu veyahut reklam panolarındaki renklerin cırtlaklığı, slayt reklamların sevmediği bir marka oluşu olabilir; benzer bir kaç neden wardır elbette ki.

  küfür etmediği zamanlarda, "ferhat oyuna girmeli","hakem taçtan düşmeli", "reklam vurucu olmalı" gibi taktik ve teknik bilgilerle istisnai birikimini belli eder.
 • bu tür yerlerde maç izlerken küfür eden adam, etraftan kaynak olan, avanta izleyicilere uyuz olur; onlardan tedirgin olur. evi gibi benimsediği süreksiz camiasında "kol kırılır yen içinde kalır" gibisinden rahatça sayıp söverken, "orda burda gizlice küfür ettiğini" dışarıya sızdıracaklarmış gibi eğreti duran kaynakçıları bir tehdit unsuru olarak kabul eder, arada onları keser, laf sokmaya çalışır, işletmeciye kızar, çay içmeyi keser, çıkışta eyvallah etmez, sandelyesinin yerini bozar, masanın örtüsünü aşağı çekiştirir.
 • umuma açık yerlerde maç izlerken küfür eden sayın adam, sürekli aynı mekânda maç izlemeye gayret eder ki, her defasında yabancılık, ön hazırlık evresi yaşamasın, çabucak manifestosuna başlayabilsin, ön saflarda yer alabilsin.
 • bi turlu durduramadigim ve sacma sapan oldugu icin kimi zamanlar kendimden nefret ettiren salak huyum
 • milli maçlarda, tv bulunan ve umuma açık olan bilimum her mekanda bu yönde bi tehlike mevcut ülkemiz fanatiği öylesine haklı görüyo ki orda küfürü mekanda kadın varmış, yaşca büyük teyzeleri varmış, çoluk çocuk varmış hiççç.. saydırıyo alabildiğine.

  9 eylül 2009 bosna hersek türkiye maçı oynandığı sıra kamil koç un terminalinde otobüsümü bekliyorum. neyse işte millet kitlenmiş maçı izliyo, dışarıda da hafif yağmur var. kimse ıslanmamak için canhıraş doldurmuş yazıhanenin bekleme salonunu dört beş tane aşırı fanatik taraftar her pozisyonda sanki futbolcuları gaza getirdiğini düşünerek "hadi oğlum ver sağaaa, aç ortayıııı" gibisinden bağırıyo.. onlar öyle bağırdıkça salondaki kadınlar önce bi şey olmuş gibi lcd ekrana bakıp sonra da bağıran adama bakıp kafayı çevirip gene sohbetine devam ediyo falan. derken bosna yüklenmeye başladıkça iyice yaydan çıkan bu fanatik 4-5 eleman ne yanlarındaki 60 lık 70 lik teyzeleri nineleri takıyo, ne oradaki çoluğu çocuğu.. ve kopuyo kayış peşi sıra geliyo küfürler
  " lan boşnaklar hepinizin anasına bindireyim orospu çocuklarııı bize mi kalkıyo lan sikinizz.. "
  " amına koymm atsana lan ardayaaaaaa"
  " hepinizin anasını sikiiimmm"
  " siktir git lan nereye vuruyon"

  o kadar çok küfür savrulur hale geliyo ki ilk bakışta gözlerini yere deviren kadın bakışları bile normalleşiyo bi süre sonra, o 4-5 kişinin gösterdiği küfür etme cürreti dalga dalga yayılıyo. 65 lik bi dayı bile fırlayıp ayağa "hakem bacını sikeyim" diyo..
  allahtan diyosun maç 90 dakikalık bi aktivite, hayır yani biraz daha uzunca bi şey olsa memlekette bayanlar dahil küfür etmeyen kalmayacak
 • (bkz: fuck yu zaruret)

  fakirliğin amına koyum! adamın evinde digitürk olsa umuma açık yerde maç mı izler?
  lig tv şampiyonlar paketi+hd yayın olmuş 84 lira, ben bu boka 6-7 senedir para ödüyorum; sırf maçın heyecanıyla umuma açık yerde ağzımdan bi laf* kaçar da beni g.tümden pıçaklarlar korkusuyla.

  doğrusu evde edilen küfürün de pek bir tadı-tuzu, ardinalı-heyecanı olmuyor; velev ki lcd'ye tükürük sıçramasın ve dahi hatun kişisi adamı fırçalamasın.