• tarkan'ın dudu dudu, sezen aksu'nun onu alma beni al, şebnem ferah'ın vazgeçtim dünyadan, deniz seki'nin masal, mirkelam'ın her gece şarkılarının da klibini çekmiştir. tarihe not olması açısından dursun burada.
  • en iyi türk video klip yönetmeni. uçuşan yaprak takıntısı vardır. renklerle çok oynar. çektiği klipleri tahmin etmek mümkündür. 90'ların kalitesine katkı sağlayan abilerimizdendir.
  • suskunlar dizisinin yönetmenliğini bırakmış. çekim sürelerinin kısıtlığından dert yanıp bu kadar sürede çekilen dizide yönetmenin rolünü -gerekliliğini- sorgulamış.
  • orhan atasoy'un gemiler şarkısının klibi de umur turagay'ındır. amerikan bağımsızlarının queer kanadini çağrıştırır.
  • 90'li yillarin yuzaki kliplerini ceken yonetmendir. kliplerinde siyah beyaz estetigini cok iyi kullanir, ama yine de en sahane klibi gemiler'dir. hala seyredemedigim bir de sinema filmi vardir. (bkz: karışık pizza) her ne kadar kotu elestiriler alsa da onemli bir yonetmendir ve benim estetik anlayisimi da buyuk olcude etkilemis kisidir. evet, insan kulturu sadece resimden, tiyatrodan vs. edinmiyor. pekala cocukken televizyonda izlediginiz klipler de, kendinizi tanimlarken, bir iz birakabiliyor.
  • suskunlar dizisinin yönetmeniymiş kendileri.
  • suskunlar adlı dizinin yönetmeni olup, dizide zekiyi karakolda sorgulayan polis rolünü de canlandırmıştır. dizinin genelini o kadar çok beğendim ki o sahneye bi şey diyemiyorum. baya iyi yönettiği için, o kadar da hakkı olsun diyorum haddim olmayarak.
  • kayda deger kliplerin cogunu yonetmis olan kisi. mirkelam- her gece, sebnem ferah-kadin, demet-kinali bebek vs.........
  • bu arkadas galatasarayin uefa kupasini aldigi senenin belgeselini yapmak uzereymis fakat elindeki goruntuleri kese kese 100 saate indirebilmis.2 saate indirebilirse yayinlayacakmis.ben soyleyenlerin yalancisiyim.
  • galatasaray "17 mayıs" belgeselinin yönetmeni..
hesabın var mı? giriş yap