şükela:  tümü | bugün
  • şule çet'in çağatay aksuadlı vasıfsız zengin ve birilerinin yeğeni olan şahıs tarafından tecavüz edildikten sonra öldürüldüğüne dair iddiaların üzerine giden cesur avukattır. hayatı boyunca onur duyacağı hatta torunlarının dahi dedeleriyle övünmesine vesile olacak olan bir cesaret örneği göstermiştir.
  • çet ailesinin avukatı, iletişim
  • içinde 'avcı yaralar kekliği, ağrıma gider, zor gelir' cümlesinin geçtiği şarkılar yazılmış bir diyarda. fukaranın esamisinin okunmadığı, dirisinin görünmez olduğu, ölüsünün 'intihar' yazılarak kapatılan dosyalarla tozlu arşivlere sepetlendiği. 'o saatte orda ne işi varmış'çıların harman olduğu bu diyarda yememiş, içmemiş öldürülen kendi kız kardeşi gibi kendi imkanlarıyla telefonunu çözdürmüş, kadın dernekleriyle eyleme katılmış, herkese adli tıp raporu sonucunu tane tane anlatmış ve nihayet tutuklatmış failleri. insanın ağrına giden, ilaç verip tecavüz ettikten sonra pencereden aşağı atmasından çok video'da brunch'a gider gibi binadan çıkmasıydı sütübozuğun. tdk insalığın karşısına ne yazdıysa silsin bu avukat abinin adını yazsın. dünya dile gelse böylelerinin yüzü suyu hürmetine dönüyorum derdi.
  • yapılan şerefsizliği kabul etmesi gerektiği yerde cinayet zanlı ve ailelerinin hakaret ettiği onurlu avukat. yolun ışık olsun...
  • kendisine sabır dilediğim avukattır.
    böylesine arsız savunmanın, "tahliye değil beraat talep ediyorum" cümlesinin, tecavüz kanıtları sergilenirken gülen sanığın bulunduğu bir duruşmada sinirlerine hakim olmak gerçekten çok zor olmalı.
  • insanları abartılı şekilde idealize etmekten çoğu zaman imtina ederim ama şule çet cinayeti davasının başına gelmiş en iyi şey olabilir kendisi.
    iyi ki polis olmamış da şule’nin ailesiyle yolları kesişmiş. mücadelenin bu kadar geniş tabana yayılmasında çok emeği geçtiğini zannediyorum.

adını yazdık bir kenara, sanık avukatlarının adını yazdığımız gibi ama karşı yakaya.

yukarda yazılan dileği tekrarlayalım, yolu ışık olsun*.
  • (bkz: üvey babasının istismarına uğrayan çocuk) için, elinden geleni bedelsiz olarak yapacağını söyleyen insan evladı kişidir.

allah işini gücünü rast getirsin, ondan razı olsun.
  • twitter'dan takip ettiğim kadarı ile dünyalar iyisi bir insan.

allah annesinden babasından razı olsun, helal süt emmiş vicdanlı idealist bir insan yetiştirmişler. şu anda önüme bir mention'ı düştü, ''ankara'da bildiğiniz boşanma avukatı var mı? bi ablamıza yardımcı olmak istiyorum.'' diye, dm atın lütfen diye cevap yazmış.

elimizden bir şey gelmiyor bari tanınırlığını sağlayalım bir entry girerek dedim ben de. biliyorum kendisi gibi yüzlerce avukat daha var bu ülkede. biliyorum iyi insanlar azınlıkta değil. biliyorum bir gün kötülüğün hakkından geleceğiz.

yolunuz açık, allah da yardımcınız olsun umur bey.
  • keşke her avukat bu arkadaşımız kadar idealist, iyi kalpli ve cesur olsa. madur ailesinin sesini duyurmasında çok etkili oldu. davayı kazanacağına da adım gibi eminim. bir kadın ve herşeyden önce insan olarak şule'nin haklarını savunup onu katleden canilerin gereken cezayı alması için savaştığını için umur bey'e teşekkür ederim.
  • melek biri