şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başkent üniversitesi istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümü'nün pek saygıdeğer hocalarından biridir. wolfgang amadeus mozart'ın reenkarne hali olduğu hakkında dedikoduları kesin bir dille yalanlamamış, kısa cevaplarla geçiştirmiştir.
  (bkz: klasik müzik)

  sınavlarında kopya çekilmeyeceğine dair onur ve şeref sözü imzalatarak bir neslin şeref ve onur kavramlarına belli bir esneklik payı kazandırmıştır.

  bir transcriptin bütün dönemlerine girilmiş, bütün ortalamalar dipe vurmuşken, işte bu ahval ve şeraitte dahi tam bir öğrenci dostudur.
  (bkz: sığınacak liman)

  her konuda bilgisiyle muhabbetin dibine vurulası, her ders kendisinden alınası biricik, birtanecik pek kıymetli, takdire şayan bir zat-ı muhteremdir.
  (bkz: hoşsohbet)

  geçen yüzyıla damgasını vuran kıla üzülenin kıl kadar aklı yoktur sözüyle de saç dökülmesini engelleyici ürünlere olan karşıtlığını da açıkça dile getirmiştir.

  allah öğrencilerin başından eksik etmesin,
  amin.

  (bkz: ibrahim ibrahimoğlu)
  (bkz: ismail erdem)
 • baskent istatistik ve bilgisayar bolumundeki hocaciklarin yaninda gercek bir akademisyen olan yegane sahis
 • avrupa birliğinin en asil vatandaşıdır. (bkz: evladı fatihan)
 • öğrencilerinin askerden dönüşünü çıtır çıtır tulumba tatlıları ikram ederek kutlayan güzel insan.
 • üniversite yıllarında hepimizin farklı ders programları olduğundan umut hoca yapacağı sınavların zamanlarını bize sorma inceliğini gösterirdi. yine böyle bir dönemde tüm sınıf cuma sınav olsun derken, sadece iki kişi salı diyordu. ama onlar iki kişi serzenişleri üzerine “demokrasi çoğunluğun olduğu yerde azınlıkları ezmek değildir” diyerek tüm sınıfa ayar vermiştir. kendisi çok tatlış bir insan olup, lokum adında bir kedisi vardır. artık başkent üniversitesinde değil hacettepededir. başka öğrencilerinde karşılaşmasını, tanışmasını dilediğim insandır.
 • 4 yıllık üniversite hayatımın son 2 yılında hayatıma girmiş, iyi ki de girmiş dediğim hocamdır. yüksek lisans yapmamdaki en büyük neden de kendisidir. asla hoca-öğrenci hiyerarşisini hissettirmez. canınız mı sıkıldı, çalın kapısını, size aromalı kahve ikram etsin, geyik muhabbeti yapın.

  karşılıklı rakı içmişliğim de çoktur. mutlu halini de gördüm, üzgün halini de, sarhoş halini de.

  düğünüme gelmedi ama olsun. hala bir başka severim kendisini.
 • öğrencilerine her zaman kapısı açık olan güzel insan. akademik bilgisinin yanında çok ciddi bir entelektüel bilgiye sahiptir, umut hocadan aldığınız derslerde bir çok yeni şey öğrenebilir, bakış açınızı değiştirebilirsiniz. sınav soruları ve verdiği proje ödevleri cidden zevkli ve yaratıcıdır, kendisinden aldığım database dersinin sınavında, a3 boyutunda bir kağıda game of thrones karakterlerinin eer diagramını çizmiştik.

  ayrıca, şu an bulunduğu bölüme (bkz: hacettepe üniversitesi endüstri mühendisliği) geldiği günden beri büyük katkılar sağlamıştır. oluşturduğu mezun-öğrenci veri tabanı (bkz: myemü) bunun en iyi örneğidir.

  kendisini tanıyıp, istifade ettiğim için şanslıyım, bu gerçek akademisyenle umarım daha nice öğrenciler tanışma fırsatı elde eder.