şükela:  tümü | bugün
  • tüm uludağ üniversitesi öğrencilerinin okulu bitirmesini sağlayan, hiç bir derse girmeden ders notlarını satın alarak kolayca okulu bitirdiği (kendimden biliyorum) faydalı kırtasiye. kırtasiye derken, yanlızca 2 fotokopi makinası ve ders notları ve geçmiş sınav sorularından ibarettir. altıparmak'ta konuşlanmış bir yerdir. tüm uludağ üniversitesi öğrencilerinin duacı olduğu bir yerdir.
  • tembel ogrencilerin son sarildigi yilan. sinav vakti yaklastiginda bit pazari görünümü kazanan bu kirtasiyede sayfasi 6 kuruştan ders notlari satilmaktadir. bazen cok yararli notlarin cikmasina ragmen bazende hic ise yaramayan notlarda cikmaktadir. sinav vakitlari okuldan umut kirtasiyeye belediye otobuslerinin ek sefer düzenlemesi yaya trafigini rahatlatacagi da acik bir gercektir. ayni zamanda bu kirtasiyede cogu ders kitabinin 2. eli bulunmaktadir.
  • daha modern ismiyle "umut copy center"
    burç pasajının içindeki ekonomik kırtasiyede onlara aittir.
    bir şehir efsanesine göre şemdinlede bombalanan umut kitabevinin bir şubesi olduğu söyleniyor. umut kırtasiyenin.
  • efsane sona ermiştir.bu kırtasiye mahkeme kararı ile kapatılmıştır.vizelere 2 hafta kala hiç iyi olmamıştır.
  • her sene hakkında kapanacağı yönünde dedikodu çıkan kırtasiye. binlerce ogrencinin hayir dualarini ve paralarini almaktadir.
  • uludağ üniversitesi iibf a blogun alt katına açılan iki küçük kırtasiye(daha çok fotokopi merkezi) yüzünden kampüsteki ve görükle'deki müşterilerinin büyük kısmını kaybetmiştir. binanın alt katındaki kırtasiyeler ise tam anlamıyla paranın dibine vurmuştur. umut kırtasiye'nin sattıgı notların aynılarını sattıklarından haliyle kimse umut kırtasiye için bir saat yol tepmemektedir. öğrenciler için iyi de olmuştur.

nedense dört senedir egitim verilen kurumun alt katına kırtasiye açılmasına izin çıkmamıştı. sürüyle insan yıllardır bu fikri gerçekleştirmeye çalıştı, ne oldu da izin çıktı merak ediyorum. hacivat ile karagöz filminden bir söz geliyor aklıma.

"arab ülkelerinde yeni bir fikir vardur. adı rüşveddur."
  • görükle'ye taşınmaya hazırlanan, not tutmayan ve derse girmeyen öğrencilerin kurtarıcısı kırtasiye. ayrıca isteyen öğrencilere notları kargoyla göndermekte, yatarak ders geçmeye yardımcı olmaktadırlar. dora yayıncılık bünyesindedir.
  • geçte olsa görükleye taşınmış güzel yer yalnız o yazıyı kim astı bilmiyorum ama görükle şubesinin kapısında "görükle şubemiz açıldı yer: seyhanlar market arkası" yazıyor.enteresan olmuş.
  • geçmiş yılların notunu satmasına ve 50 kuruşluk bile indirim yapmayan sevimsiz sahiplerine rağmen umutun önlenemez tercih edilişini anlayabilmiş değilim. +neyse biz işimize bakalım, iktisat notları ne kadar ?
  • görükle şubesi'nin numarası internet üzerinde mevcut olmadığından mütevellit bir güzellik yapayım dedim sizlere,
    görükle şubesi telefon numarası, 0224 483 70 07.