şükela:  tümü | bugün soru sor
 • babasinin olumunde sovmen profesor bingur sonmez'in hatasi olduguna inandigi icin sonmez'i dava etti ama sonmez dava gunlerinde agri daginda tirmanmak gibi sovlar yaptigi icin guzeide medyamiz davayla ilgilenmiyor...
 • turkiye giyim sanayicileri dernegi (tgsd) yonetim kurulu baskanligi görevini 8 ocak 2005 itibariyle, aynur bektaş'a devretmiş kişidir. fakat yönetim kurulu üyesi olarak göreve devam edecektir.
  kotaların kalkmasına hazırlanılan, türkiye tekstil piyasası için çok önemli olan 2004 senesinde uluslararası hazır giyim federasyonu'nun da (iaf) başkanlığını yapmıştır. (kaynak: dünya gazetesi)
  kişisel fikrime göre bulunduğu pozisyonları kendine çıkar sağlamak yerine, vatana fayda sağlamak amaçlı kullanan başarılı bir kişidir.
 • denizli'de 3. ulusal tekstil mühendisliği öğrencileri kongresi'nde tanışma fırsatı yakaladığım, bir takım şirket patronları " tekstili kurtarmak için onu yapmalıyız bunu yapmalıyız" dedikten sonra "e peki neden siz de yapmıyorsunuz" sorusuna saçmasapan geçiştirici cevaplar verirken, çıkıp dobra dobra konuşan, çekinmeden politikacıları eleştirebilen, yetmediği gibi konferans sonrasında yemek yememe pahasına öğrencilerle saatlerce sohbet eden, kişisel kartvizitini veren kişidir.
 • japon kökenli akita inu cinsi köpeğine vedasi şöyle olmus:

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/7378309_p.asp
 • chp ye taze kan aranıyor olması halini onla bunla dalga geçmek için esprilere konu yaptığım şu günlerde adı gibi umut yaratmış biridir kendisi.

  hemen heyecan yapıp atlamadım, araştırdım ayak üstü. her şeyden önce rahmetli babasının ölümüne sebebiyet veren sözde doktorlar için verdiği hukuk mücadelesi takdire şayandır.

  2 önemli nokta var olay da. belki daha yıllarca mutlu sağlıklı bir ömür geçirecekken babasını ondan alan tıp tüccarlarına karşı, hukuka güvenmiş, inanmıştır. hangimiz başına böyle bir olay gelmiş birinin gidip o tıp tüccarlarına hukuk dışı bir rahatsızlık vermesine gönülden karşı çıkabiliriz ki.

  ikincisi ise konuyu takip etmesidir. peşini yine hukukun araçlarıyla bırakmaması, sonuca ulaşana kadar yılmamasıdır.

  siyasi beklentilere gelince; herşeyden önce oturup iki laf edebileceğimiz bir insan izlemi oluşturuyor. başa geçip akp yi dövmesi, şu milletin aklını başına getirmesi falan değil ama beklediğim... öncelikle erdemli, zekice, anlamlı ve ülkenin yararına muhalefet yapılabileceğini göstermesidir.

  iktidar muhalefet ilişkisinin, mahallede ki futbol maçında oyuna alınanlar ve alınmayanlar gibi tatsız bir ayrılık, kopukluk içinde olmaması gerektiğini göstermesidir temennim. muhalefet, iktidarın eylemlerine ne kadar karşıysa ona o derece yakın olmalıdır. çünkü anlatacak, uyaracak, fikrini beyan etmek isteyecek daha çok şeyi vardır.

  umuttur kendisi işte.. allah deniz baykalın şerrinden korusun..
 • soyadı aynı da kaderi benzemesin kabilinden, ezber bozmada baskın oranı geçmesini dilediğimiz kişidir.
 • (bkz: prof. dr. fuat keyman) 'ınakıl hocalığı yaptığı, görüşleriyle samimi fakat naif işadamı-siyasetçi adayı. cumhuriyet mitinglerinin ateşli destekleyicisi, doğu ve güneydoğu'da kalkınmaya dönük bir çok projenin yürütücüsü ya da fikir babasıdır. (bkz: chp) genel başkanlığına aday olmakla birlikte, (bkz: deniz baykal) 'ın daha önceki tüm rakipleri gibi delege oyunlarında boğacağına kesin gözüyle bakıyorum.
 • teke tek'teki performansı üzerinden yaptığım sığ değerlendirmeye dayanarak, ne chp'nin ne de türkiye'nin ihtyiaç duyduğu ve tutunabileceği lider profilinin dışında olan chp genel başkan adayı. geçmişi, iş yaşamındaki başarıları ve stk'larda edindiği tecrübeleri bir yana bırakırsak, söylemlerinin chp gibi bir partide başkanlık yarışında kazanabilmek için fazla naif olduğunu söyleyebilirim. ayrıca türban gibi çok önemli bir konuda fikrini ve tavrını açıkça belirtmekten kaçınmış, farklı bir kaç konuda da popülizme göz kırpmıştır. velhasılkelam, kendisi güvenilir bir profil çizmemektedir benim gözümde.
 • sürekli karnı ağrıyormuş ifadesiyle duran, hiç gülmeyen kişidir
 • omuzları geniş, atletik, yakışıklı, hitabeti düzgün...benim başkan adayım bu kardeşim!