şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kayıp ailelerinin acılarının biraz olsun dindirmek, kayıpların aranması ve bulunma olasılıgını yükseltmek için tasarlanmış, dışı kayıp afişleri ile kaplı, şehir şehir dolaşan bir umut saglayıcı.
 • otobusun dı$ yüzeyine yapı$tırılmı$ olan kaybolmu$ ki$ilerin resimleriyle türkiye'yi dogu-batı gezmi$ ve neticede 300 kadar kayıp insanın bulunmasını saglamı$tır..ayrıca yanılmıyorsam,destek olması açısından arabesk $arkıcısı ferdi tayfur agla yuregim isimli $arkısının klibinde de aynı otobusu konu olarak i$lemi$tir..
 • bir zamanlar anadolu yakası'nda bu amaçla aynı adla bir iett otobüsü de çalışmıştı. 93-489 numaralı bu otobüs zaman zaman köprü geçişli hatlarda da çalıştı. ferdi tayfur'un ağla yüreğim adlı şarkısının klibinde bu otobüs de görüntüye gelmektedir.

  http://www.youtube.com/watch?v=bayepndr2ea

  klipte orjinal gözüken bu iett otobüsü de daha sonra yanmış, 1980 model başka bir ikarus'tan parçalarla orjinal görünümünü epeyce kaybetmişti.
 • umut otobüsü sayesinde kayıp yüzlerce kişi bulunmuştu ve biz bunu sık sık duyardık. o (banyodan sonra mahallenin muhtarları'nı izleyip uyuduğumuz ) zamanlar şimdiki gibi kayıp kişileri bulmak için çekilen tv programları yoktu.

  maddi sorunlar yüzünden otobüse yakıt bile alamayacak hale gelmişler. bir şekilde bir kampanya başlatılsa keşke. belki de gündemde tutabilirsek daha fazla kişi bundan haberdar olur ve kampanyaya bile gerek kalmadan hayırsever birileri destek olur.
  haber için link