şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "marka anlayışı bir din gibidir. somut olarak ele avuca gelmez ancak herkesi varlığıyla etkisi altına alır." diyerek büyücü mü reklamcı mı diye düşündüren sonuç olarak beni etkilemeyi başarmış kardeşimiz.
 • us brainworks'te united states sandığım us'nin, adının kısaltması olduğunu öğrendiğim kişi. biraz instagramını araştırdım sanırım deep space ve extreme sporlara da sarmış birine benziyor.

  //edit: tanımadığı insanlara moruk diye mesaj atan embesillerin sanırım çekemediği insan.
 • yukarıdaki üç entry’yi de eşine dostuna rica minnet yazdırmış; kendisine reklamcı diyen zat. zengin kesim arasında moda olan her şeyi araştırıp kısa sürede kendisine hobi olarak konumlandıran ve günlük konuşma sözlüğüne kelime olarak ekleyen kişi. özetle: reklamcılıkla ve yaratıcılıkla zerre alakası olmayan buna karşın -mış gibi bile yapamayan bir karakter.
 • portföyünde kendi sektöründe güçlü birçok firmayı barındıran us brainworks şirketinin vergi rekortmeni ödüllü kurucusudur.
 • altında çalıştırdığı ekibin sürekli değiştiği, tasarım/reklam eğitimi almamış, lise mezunu, firma yöneticisi. müşterilerine hazır helvetica fontunun köşelerini yuvarlayarak logo yapar.

  edit: david ogilvy 1929’da oxford üniversitesini burslu kazanmıştır daha sonrasında okulu bırakmıştır ama aldığı eğitim sayesinde “the theory and practice of selling the aga cooker” adlı pazarlama kılavuz kitabını yazmıştır. steve jobs reed üniversitesini yarıda bırakmıştır ancak oregon’daki bu okulda tipografi derslerine girerek buradan aldığı eğitim ile şu an kullandığımız apple ürünlerinde kullanılan yazı karakterlerinin temelini atmıştır. tasarım / reklamcılıkta eğitim şarttır. genel olarak eğitim zaten şarttır. zürih üniversitesi sanat okulundan mezun olan tasarımcı max miedinger yine burada almış olduğu eğitimi kullanarak helvetica fontunu yaratmıştır. çok ironiktir ki lise mezunu "iş insanı” üniversite eğitiminin hiç bir işe yaramadığını idda etmeye devam ederken helvetica fontunu kullanarak para kazanmaktadır. ayrıca hakkında olumsuz yorum okuyunca kendisini yukarıda bahsi geçen ünlü ve başarılı reklamcı ve ceo’lar ile aynı kefeye koyarak sözlüğe olumlu yorum yazdırır.
 • son bir yıldır sadece gri renk kıyafetler giyen, sorduklarında rengim gri diyen ancak içinin oldukça renkli olduğu anlaşılan işadamı. duygusaldır da sevdimi kalpten sever, sildimi de kalpten siler ortası yoktur. çalışanları kendisinin obsesif, titiz ve baskın karakterinden dolayı isyan etse de adamı dümdüz eder, çalışılacak tek ve yek reklamcıdır.
 • brainworks academy girişimi ile izmir’de olmaz denileni yapıp olduran usta reklamcı. ha o kendisine reklamcı denilmesini sevmez lakin ötesinde bir arkadaş. üniversitelerin, hocaların, profesörlerin ve katılan kitlenin beğenisini, takdirini hatta gönlünü kazanmış yegane insan.