şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
  • genelde yeteneksizlikleri sebebi ile işten attığı çalışanların sözlükte hakkında olumsuz yorumlar yaptığı ve yaptırdığı kişi. o umut saçan ki hakkında burada yazılırken yazanların hayal bile edemeyeceği bir hayatı yaşamakla meşgul olmaya devam etmekte. hepsinin asla merhaba bile diyemeyeceği iş dünyası ile iş yapan o. burada hakkında olumsuz yorum yapanlarla kendisini ayıran çizgi sınıf farkıdır. entelektüel kimliği, eğitimli aptallardan üstün doluluğu ve eğitim üstü birikimi ile bu ilkel anlayıştaki insancıkların ötesinde bir vizyonla para kazanmaktadır ki bu kadar holding ve şirketler onunla bir araya gelmektedir. eğitim şarttır bu da bir klişedir, eğitim ötesinde bir vizyon çok daha şartı ki bu da klişe değildir. ayrıca umut saçan reklamcılık ve tasarım alanında sadece dört yıl eğitim alanların aksine o müfredatı yalamış yutmuş, bir o kadar da fazlasıyla kaynakları yaşamış hap yapmış insandır. kaldı ki yetenek, bilgi, eğitim şarttır ancak azim ve çalışmak çok daha şarttır, azmi ve çalışkanlığı ile yükselen birisi için hakkında yazarken değil, adını bile anarken besmele çekmesi gerekenlerin ben de dikkatini çekerim.
  • reklam sektöründe çalışan sirkülasyonu gayet doğal bir durum oldu, bu sektörün genel problemi zaten. belki bu umut saçan’ın ekibinde de geçerli ancak saçan’ın farkı kim gelirse gelsin, kim giderse gitsin çizgisini bozmaması, kalitesini her kurumsal şirkette olduğu gibi sürdürülebilir ölçüde korumasıdır. profesyonel iş hayatında önemli olan kişiler değil sistemdir, bu sistemi de kuran tüzel kişilerdir. bu yüzden kimler geldi kimler geçti hiçbirisi senin kadar sevmedi der, önemli olan yolcu değil hancı olmaktır sözüyle kapanışı yaparım.