şükela:  tümü | bugün
 • odtü iktisat'ın yükselen yeteneklerinden. araştırma görevlisi idi. an itibariyle florida international university'de doktora yapmaktadır.
  kızlar arasında sarışınlığıyla ve üç numara saçıyla* ünlüdür. bir de kolye niyetine kullandığı flash disk ile.
  derslere gösterdiği olağanüstü özen ve haliyle karşılığını öğrenciden de beklemesi artı verdiği ödevler, kimi öğrencilerin korkulu rüyası olsa da nihayetinde bize eviews gibi karmakarışık bir programı layığıyla öğretmeyi başarmış bir şahsiyettir kendisi.
  kısa vadede kıl olunan, uzun vadede hepimiz ölmüş olmadan* kıymeti anlaşılması gereken insan.*
  azim, zeka, hırs, başarı harmanı.
  kıssadan hisse, iyi yerlere gelmeyi hakeden biri.
 • odtü'de muhteşem ötesi ilgili bir hocadır. her öğrencinin anlaması için resmen didinir, bin kere sor bin kere de hiç sıkılmadan, tek laf etmeden tekrar tekrar anlatır sana aynı şeyi. 3 saatlik dersin aralarında bile öğrencilerin sorularını cevaplayarak geçirir. ders anlatmasına gelince de akıcı, anlaşılır bir ingilizce ile anlatır dersi, ingilizce düzeyi ortalama olanlar gayet rahat anlar. diğer taraftan derste verdiği (bkz: toefl) ipuçlarıyla da meşhurdur.

  -…?
  -government
  -wrong answer
  -…
  -the government olacaktı :)) toefl'a gireceksiniz yarın birgün puanınızı kırarlar, acımazlar ona göre…

  ayrıca kendisinin her şeye rağmen akademik alanda yükselirken geçirdiği azim-hırs süreci de örnek almaya değerdir. söylemeden geçemeyeceğim: ya çok seviyoruz kendisini öyle böyle değil, iyi ki var, econ dersini sevdirdi biz sosyoloji öğrencilerine, bir tane gerçekten, hep odtü'de olmasını temenni ederken, böyle hocaların çoğalmasını diliyorum.

  kendisinin official site için

  edit: instagram hesabı da: rusumat4
 • odtü'nün en sevilen hocalarındandır. (kendisi hakkında fikirlerimi bir önceki entryimde zaten söylemiştim). bugün itibariyle odtüde verdiği econ210 dersinin ilk sınavına katıldım. böylesine bir hocaya ya da onun hazırladığı sınava laf söyleyen çarpılır, valla billa çarpılır yani. dersleri en verimli şekilde (herşeyi tahtaya bizzat üşenmeden yaz) anlat, üstüne ders aralarını öğrencilerin daha iyi anlaması için harca, üstüne böyle bir sınav hazırla… bundan sonraki dönemlerde ders alacaklar, aa umut hocadan ders aldım nasılsa yatıyım, baksana kolay da soruyormuş, geçerim nasılsa demeyin; aa ile geçin bu dersi; onca verilen emeğe, öğrenciler için econu kolaylaştıran hocanın emeğine saygısızlık resmen. hocanın derslerine katılıp, problem setlerini çözüp çalışan birinin çok yüksek alacağı sınavlardan biriydi. benim de sınavım 100lük değildi fakat şu da bir gerçek yaptığım her hatanın soruların anormalliğinden değil, benden kaynaklandığına da adım gibi eminim.

  böyle hocalarımız çoğalsın tüm üniversitelerde… ayrıca umut hocamız da bir econ dersiyle kalmasın, seçmeli dersler de versin. sosyoloji öğrencisiyim ama umut hocadan olursa makine mühendisliği derslerini bile alırım… cidden alırım, nasılsa öğrenci anlayana kadar umut hoca ipin ucunu hiç bırakmıyor, hep bizlerle… iyi ki de bizlerle...
 • hakkında bir iki kelam etmek için ilk sınavının geçmesini bekledim ki bunun sebebi yüksek alırsam iyi şeyler yazayım, kötü alırsam geleyim söveyim değildi. bazı hocalar vardır dersi anlatır kolay olduğunu düşünürsünüz, hoca gaza getirir ve sınavında asla ama asla işlemediği, bahsetmediği şeylerden sorar ve büyük motivasyon düşüklüğü olur ya hah bildiniz, umut hoca tam tersi.

  tanıdığım en iyi, bakın en iyi diyorum hocalardan biri. tanıdığım en iyi hoca kavramım da zaten 3'ten fazla değildir. umut hocayı bu kadar güzel bir hoca yapan ne?

  * gerçekten öğrenciye değer veriyor. bunu ders sırasında,ders çıkışında çişe gitmeyip of bile demeden en saçma sorudan en alakasız soruya kadar yanıtlıyor ve asla heves kırmıyor.
  * mükemmel bir anlatım tarzı var!
  * sosyoloji öğrencisiyim ama iktisat her zaman bana çok güzel gelmiştir, bi diğer tercihimdi zati. neyse iktisata girişten beklentilerimi umut hoca çok güzel verdi bana. geçek seneki kabustan*sonra hele.
  * o kadar açık ve net bir hoca ki, dersime gelin, problem setleri çözün en az bb alırsınız dediydi. haklı.
  hem mesele gerçekten aa ya da bb vs almak değil bence, yani ben bu dersten aa ile geçersem de bb ile geçersem de gerçekten bilerek geçmiş olacağım. en azından iktisat nedir? mikro nedir makro nedir vs konularında az da olsa*fikrim olacak.
  *onun dışında azmin, başarının ve güçlü duruşun bir göstergesi. kendime acayip yakın hissediyorum.
  *fikrime göre iyi bir insan. insan
  ha bir de öyle güzel enerjisi var ki, sınav esnasında umut hoca sınıfları gezerken kafamı kaldırdığımda gözgöze geldik istemsizce gülümsemiştim.

  özetle, yolunuz umut hocayla kesişirse çok şanslısınız. değerini bilin.
  yolu açık olsun umut hocanın. umarım çok güzel işlerde altında imzasını göreceğiz.

  edit: odtü'de econ210 dersini veriyor bir de turgut özal üniversitesinde.
  bence komple odtüye gelsin.
 • rising star türkiye nin kadife sesli bir yarışmacısıdır. çok güzel bir ses rengi var, yumuşacık battaniye gibi. hakkında ilk entryi ben gireyim ileride buralar değerlenir.
 • odtü'de son 4 dönemdir econ 210 dersini veren hocadır. part time çalışıyormuş. bugün ilk dersi epey zevkli geçti. amerikalara master a gittikten sonra akademik hayatta part time olması çok üzücü. umarım güzel hocamız hak ettiği yerlere gelir.
  dönem içinde edit gelebilir *