şükela:  tümü | bugün
 • kampüs* açıldığı günden beri varlıklarıyla bazı bireylere korku salan it sürüsü.
  olmadık yerlerde dalaşmaları ve uzanmaları ise ayrı bir tez konusu olarak incelenmelidir.
  ha bir de şu var ki; bunlar beslenmekte efenim. mesela şu ufak kahverengi köpeğin adı saray*. bu köpek sürekli olarak beslenmekte ve kendini üniversiteli saymaktadır.
 • kampüsü şenlendiren köpeklerdir. adı hülya olan var, van köpeği var iki gözü farklı renk olan, iv iv hiv diye dolanan yavrucuklar var, arabalara dellenenler var. korkma mevzusuna gelelim: ben, köpeklerden korkan bir insandım ama umuttepe köpekleriyle tanıştığımdan beri böyle bir korku duymuyorum. dertleri, birbirleriyle oynaşmak, koşuşmak; size başlarını okşatmak ve elbette yiyecek bulmak. hiç öyle kızlarımızı ciyaklatacak ve toplanılmalarını gerektirecek bir hâl söz konusu değil. ki bana da diş gösterdiler kaç kere ama ciyaklamadım. bir şey olduğu yok. sabahları nasıl da güzel uyuduklarını az izleseniz, içiniz elvermez bence onları uzaklaştırmaya. son aldığım bilgiye * göre de yurt ve kampüs içinde doğal yaşamlarını sürdürmektelermiş. toplatılma girişiminde bulunulmaz umarım, iyice ghost town olur kampüs. gerçekten sorun olan sorunlara girişilsin yetti artık.
 • (bkz: #38819162)
 • belediye tarafından toplanıyordur belki ama zaten o köpekler oraya belediye tarafından atılıyor. bir zararları yoktur. eğer iletisim'de oturuyorsanız yemek vermeniz için gözlerinizin içine bakarlar.
 • birilerinin bir yerlerine girmiş köpeklerdir ki toplatılıyorlarmış. yazıktır ne yaptı hayvancıklar size?
 • hastaneye halamı ziyarete gittiğimde defalarca çantamdaki kedi mamaları, simit vs. ile beslediğim, biri de dayanılmaz tatlılıkta bir yavru olan köpüşler. esnaf su kabı filan da koymuştu. dokunmasınlar garibanlara, aşı-bakım yapıp bıraksınlar. onların da yaşamaya hakkı var, hayvansız bir dünyada insan kaç gün yaşayabilir sanıyorsunuz? (bkz: einstein ve arılar)
 • bugün kardeşimin kaydı için gittik,'sözlükte ne yazılmış lan bura hakkında' deyip aramaya umuttepe yazdığım anda 2.başlık olarak buraya getirdi beni.kampüsün her yerinde kendi halinde takılan kulakları küpeli uysal hayvanlar.kışın ne yapıyorlar nasıl geçiniyorlar dağda tepede onu bilemedim yalnız.
 • an itibariyle 9-10tanesinin saldırması sonucu aralarında kalmam kalp hastası olan beni baya hırpalamıştır zaten korkuyorum.. kimden duysam çok saldırıyorlar demesi.. köpek severlerin linçlerine alışkınım çünkü korkuyorum diyince sevmiyor ozaman ölsün diye anlıyorlar ilginç
 • kimseye saldırdıklarına şahit olmadığım zavallılar... korkuyorsanız tedavi olun çünkü yakında ağaçlardan, uçan kuşlardan filan da korkabilirsiniz.
 • çoğu zararsız olsa da sürü halinde dolaşmalarından ve kendilerine bölge belirlediklerinden dolayı saldırganlaşabilmektedirler. periyodik olarak öğrencileri ve hocaları ısırırlar, bunu gelenek haline getirmişlerdir. en son ilahiyat fakültesinden bir hocayı ısırmışlar. olay şöyle gelişiyor, ilahiyatçı hoca, haliyle imamlık da var, köpekler etrafını çeviriyorlar, hoca pek endişe etmiyor, "bir felak suresi okuyayım, giderler" diye düşünüyor, okuyor da, ve fakat köpekler oralı olmuyorlar, adamı ısırıyorlar. hoca gidip rektöre şikayet ediyor, köpek dostu rektör sadettin hülagü de (tek iyi özelliği bu olabilir bu arada) "hoca, kitapta yanlış olmaz, o halde ya seni ısıranlar köpek değil, ya da sen imam değilsin" diye gönderiyor adamı. böyleyken böyle.