şükela:  tümü | bugün soru sor
 • saffet ulusoy'un uluslararası nakliyeciler derneğini'nin (ulusoy nakliyat denizcilik değil) başkanlığını kaybetmesi devrensinde ro-ro gemilerini bu derneği kurup gecirir. yeni yönetim gemilerinde işletme hakkını elde edeceklerini sanırlarken havalarını alırlar.
  un ro ro cok ortaklı hisseli bir iştiraktir. en büyük ortak elbette uluso ailesidir. ve diger ortaklar vakt-i zamanında und'yi saffet ulusoyla kuran eski toprak nakliyeciler ve onların devamlarıdır.
  şu an sanırım avrupanın en büyük ro-ro filosuna sahiptir.
  artık roder catısı altında mutlu mesut faaliyetlerini sürdürmektedir.
  harem'de bir kaça yıldır görmeye alıştığım dev mavi gemiler bu sene un roronun yeni yapılan pendik limanına taşınmıştır.
  yeni filo anlaşmasına göre yaklaşık 6 gemi sahibi daha olmuştur. her 6-8 ayda bir hissedarlar hamburg'a gemiyi denize indirme törenleri için buluşurlar. yatırım o kadar büyük olmalı ki her seferinde yaklaşık 200 kişilik olan kafileyi tersane firması agırlar 3-4 gün.
  bu törenler bir nevi gövde gösterisine döner. secimi kazanmış, ama elde avucta bir eşya sahibi olamamış yeni und yönetimi için.
 • akdenizin en buyuk, dunyanın 4. buyuk ro-ro filosuna sahip sirket. dunyada kendi terminaline(pendikteki liman değil terminaldir) sahip tek ro-ro sirketi. bu terminal sahip oldugu niteliklerle turkiyede bir ilktir.
 • kargoyla erzurum'dan istanbul'a burma kadayıf gönderircesine kolay bir şekilde aracınızı istanbul'dan trieste veya toulon'a gönderebileceğiniz uluslararası taşımacılık şirketi.
 • artık motosiklet sürücülerinin transferi için charter seferlerinde yer ayırmayan işletme.
 • 950 milyon euro'ya danimarkalı dfds'ye satılmıştır.
 • batan geminin malları bunlar koş vatandaş, tüm yerliler malları satıp paraları yurt dışına atma derdinde hayırlısı bakalım...