şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #80002718)
  • 600 milyon ne amk? lira mı, dolar mı, drahmi mi, at kestanesi mi, kozalak mı ne!?
    t: sorusunu sorduran cümle.

tanıma bak, götüm gibi!

not: bu arada, o günlerde bu anlaşmayı yapan banka yöneticilerinin şu anki psikolojilerini de merak ediyorum:

- ansnskym böyle işin! bok vardı kuru sabitledik. herif doların coşacağını tahmin ederek ne sokmuş kazığı bize? vizyoner göt!!
  • yapılması gerekeni yaptı diye bu neden "jest" diye lanse ediliyor? sanki çıkarıp cebinden 600 milyon ( dolar, lira, euro ) vermiş.
  • akıllı yöneticinin davranışının bugün için yarattığı sonuç jest olarak görülebilir.

gerizekalı/satılmış yöneticinin bunu yapmamış olmasının bugün için yarattığı sonuç göte giren şemsiye olarak gerçekleşir. (kim olduğunu biliyorsunuz, adını yazdırmayın bana yağlı suratın.)
    hayvan gibi değerli araziyi de hiç etti zaten amk puştu!
  • iyiler, zekiler, yetenekliler mütevazi olmayın amk artık. sizin bu mütevazi olma çabanız kıymetinizi çok çok sonradan anlamamıza ve pişman olmamıza neden oluyor. lğtfen artık mütevazi olmayı bırakın.

her başarınızı gözümüze gözümüze sokun ki sizi kaybetmeyelim. çünkü biz cahil bir milletiz ve her zaman pişman olmak zorunda kalıyoruz.

ünal başgan adamsın sen
  • kulübü batırdı gitti