şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muharrem ince’ye oy vermeyebilirsiniz cumhurbaşkanlığı seçiminde reise oy verebilirsiniz ama milletvekilliği seçiminde oyunuzu istiyorum diyor herif!

  bu adam zonguldak chp milletvekili! rezil herif!
  ne demek reis ?
  ne demek cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunuzu vermeseniz de olur hem de reis adına verseniz de olur ?

  işte böyle insanların aday gösterildiği için oyumu gönül rahatlığı ile hdpye vericem ulan! bu heriflerden 10 tanesi de girmeyi versin meclis’e! yatalak hasta ensesi helva kokan deniz baykal girmeyi versin meclis’e kanet olsun!
  ulan adam canını dişine takmış, 84 miting yapmış, 21 miting daha yapıp 105 mitinge tamamlayacak günde 5 miting yaptığı zaman oluyor! herif çıkmış reise oy verin diyor ! bu adamı atacaksınız chp yüksek disiplin kurulu? ydk başkanı uğur bayraktutan kemal kılıçdaroğlu! gerekeni yapacaksınız.

  beğenmediğiniz hdpliler kürtler yana yakıla muharrem ince’ye oy istiyor muharrem ince için çalışıyor, bu rezilin yaptığına bak! ulan elim ayağım titriyor sinirden!

  edit : açıklaması mantıklı gibi, lan götler niye böyle videolar ile benim canımı sıkıyorsunuz ya? adam gibi videonun tamamını versenize!
  neyse muharrem başkana 1 oy hdp ye 1 oy;)
 • (bkz: pu ananıskim)
 • konuşmaların öncesi tam duyulmuyor.

  muhtemelen adamdan oy istedi, adam da biz reise oy vereceğiz dedi. o da en azından vekillik için bir oy isteyeyim diye düşündü.

  yoksa başlıkta iddia edildiği gibi dükkana girip erdoğan’a oy verin dememiş.
 • unal demirtas'in aciklamasi

  videoda demirtaş’ın bir esnafa “cumhurbaşkanlığı'nda reis'e oy verebilirsiniz hiçbir sorun yok. kızmayız, darılmayız. ama milletvekilliğinde kendimize oy istiyoruz. ikiye bölelim oyları bu sefer, ereğli'den çıkan bir arkadaşınıza oy verin” dediği görülüyor.

  “o videoyu benim arkadaşım çekti. bizim karadeniz ereğli'de şunu söylüyorlar; 'biz reis'e oy vereceğiz.' esnaf gezisi olduğu için, basın açıklaması da değil kısa tutmak durumundasınız. ben de diyorum ki adama; ‘tamam kesinlikle reis'e oy vereceksen, milletvekilliğinde de bize ver.’

  bir başka esnaf gezisinde de şunu söylüyor vatandaşımız 'vekilim kusura bakma, benim mhp'li komşum var aday, mhp'ye oy vereceğim' diyor. ben de ‘madem bize oy vermeyeceksin, cumhurbaşkanlığı'nda muharrem abiye oy ver’ diyorum.

  esnaf ziyareti bunlar spontane gelişen olaylar. çok uzun oturup vatandaşı ikna etme şansınız yok.”

  “milletvekilliğinde başka partilere oy vereceğini söyleyen insanlardan cumhurbaşkanlığı için muharrem abiye oy istiyorum” diyen chp’li demirtaş, seçim kampanyası sırasında yaşadıklarını şöyle anlatmaya devam etti:

  “vatandaşın komşusu iyi parti'den aday. ben de diyorum ki 'sen bize oy vermeyeceksen belli, tamam, bari muharrem abiye oy ver diyorum.' o videonun tamamına bakılsa o görülecek.

  şimdi vatandaş sıkı bir şekilde ben reise oy vereceğim deyince ne yapayım ben adama. iki oydan birini istiyorum. ne var bunda...”

  “bunun nesi yanlış anlamıyorum”

  “niye reis'e oy verin diyeyim?” diyen ünal demirtaş “2 oydan birisini olsun bize ver diyorum. vatandaşın biri oyunu alalım diyoruz. bundan daha iyi niyetli ne olabilir. vatandaşın biri diyor ki ‘ben iyi parti’ye vereceğim hepsini.’ ben de diyorum ki 'abi o zaman eşin hiç değilse bize versin' diyorum. ‘yenge sen verir misin’ diyorum. bunun nesi yanlış anlamıyorum” ifadelerini kullandı.
 • ünal demirtaş çok sağlam chp lidir. lakin çok sağlam pot kırmış. bilinçli yaptığını düşünmüyorum, karsidaki soylediyse onunda agzindan oyle çıkmıştır.
 • kemal kılıçdaroğlu ve çetesinin chp ve türkiye'ye attığı kazıklardan biridir.

  bu o kadar utanılacak ve rezil bir durum ki bakın kim dalgasını nasıl geçmiş allah sizin belanızı versin utanmaz adamlar!!!!

  utanmıyorsunuz değil mi bu gariban muharrem ince'nin bütün çabasının içine etmeye...
 • her ne sebeple olursa olsun soylenmemesi gereken sozdur, senin amacin vatandasi ikna etmek, edemiyorsun diye e bari reyize ver diyemezsin, erdogana neden vermemesi gerektigini anlatirsin, yok ille vericem derse onun bilecegi is, cb seciminde reyize ver meclisde bana ver demek malliktir.insanlar erdogana oy verilmesin diye gecesini gunduzune katiyor ya ayip,nasil vekil adayisin sen.
 • -bana oy verin.
  +reise vereceğiz olmaz.
  -ben başkanlığa aday değilim. genel seçimden bahsediyorum. madem reise vereceksin yine ver bari genel seçimde bize ver.
  +olabilir.

  -bana oy verin.
  +reise oy vereceğiz.
  -pis çomar.
  +?!?!

  yukarıdaki 2 diyaloğun ilki haberdeki muhtemel konuşma. ikincisi ise ekşicilerin hayal ettiği konuşma. ilkinde 1 akp 1 erdoğan oylarını 1 chp 1 erdoğan olarak değiştirmek mümkünken diğerinde ancak karşı tarafın oyunu ebediyen kaybedersiniz.

  zonguldak'ta meydana gelmiş olay.
 • ünal demirtaş'ı eleştiren aptalların varlığı nedeniyle merkez sol bütün bir 90'lar boyunca kan kaybetti ve 2000'li yıllarda akp karanlığına hapsolduk. çomar denilen akp seçmeni bile siyasetin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını kavrayarak oylarını toplumun farklı kesimlerini kapsayarak yüzde 50'ye kadar çıkardı. ama y-chp diyen sığırlar siyasetin ne olduğunu idrak edemedi bir türlü. sayelerinde yüzde 40'lık merkez sol yüzde 20'lere kadar indi. neyse ki kılıçdaroğlu merkez solun makus talihini yendi de 10-15 bandına kadar düşmek üzere iken 25-30'a yerleştirdi. y-chp ve kk olmasaydı bugün muharrem ince'nin başkanlık ihtimalinden söz etmemiz mümkün bile değildi. zira ince beraber takılmak zorunda kalacağı e-chp tayfası ile siyasette gardrop atatürkçülüğüne mahkum kalmış olacaktı.